Svítit se musí. Němci přinucení k tomu, co dělají neradi. Už mají ostudu

06.10.2023 12:15 | Monitoring
autor: Martin Huml

Sledujeme krach německé energetické politiky? Všechno tomu nasvědčuje, protože dříve tolik proklamovaná zelená energie je nyní upozaděna a do popředí se opět dostává zatracované uhlí. To je trnem v oku odborníkům na jadernou energii. Ti upozorňují na výhody jádra oproti uhlí. Další ohlasy směřují proti bývalé německé kancléřce a jejím vyjádřením. Jsou méně výkonné, vypouští více CO2, ale zase jsou dražší, zaznělo také na úkor uhelných elektráren.

Svítit se musí. Němci přinucení k tomu, co dělají neradi. Už mají ostudu
Foto: ČEZ
Popisek: Vinice u jaderné elektrárny Dukovany

Německo obnovuje zakonzervované uhelné elektrárny, píše agentura Bloomberg s odkazem na informace, že u našich západních sousedů dochází k obnovování provozu uhelných elektráren a řeší se tak nedostatek energií, kterého se Německo před nastávající zimou obává.

K této skutečnosti se mimo jiné vyjádřil i anglický energetický expert, odborník na jadernou energii z univerzity v Cambridge Mark Nelson. Ten upozornil na porovnání nákladů, výkonu a vypouštěného kysličníku uhličitého, pokud vezmeme jadernou energii a právě hnědé uhlí, které se nyní opět dostává v Německu ke slovu.

„V souvislosti s tím, jak se zapínají uhelné elektrárny, které provozuje RWE, si je porovnejme s těmi  jadernými, které  Němci vypnuli v roce 2023,“ napsal ve statusu na sociální síti X a porovnání přiložil:

Uhlí: 886 MW

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Politika, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetirhonza , 06.10.2023 12:31:42
Západního světa mnoha azimutů. Dnes tak a zítra opačně, jediná konstanta je, že to bude dražší. Jak dlouho bude ke zvyšování blahobytu Západu stačit zvýšení produkce rotaček ECB a FED?

|  6 |  0

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…