Syna jim zavraždil terorista, a oni hned psali, že to byl „ojedinělý incident“. Ovce, na vaše bečení Západ zemře, píše zhnusený komentátor

03.12.2019 20:55

Novinář a komentátor Jiří Peňás se v komentáři pro server Echo24.cz vrátil k pátečnímu teroristickému útoku na London Bridge, kde džihádista propuštěný z vězení zaútočil na pět lidí, z nichž dva zemřeli. Jedním z pobodaných byl organizátor akce pro propuštěné vězně, které se terorista účastnil, Jack Merritt (25), a jeho rodina následně podala prohlášení, v němž tvrdí, že by si Jack „jistě nepřál, aby tento ojedinělý incident byl využit jako záminka k dalším drakonickým trestům pro vězně a k prodlužování rozsudků vězení“. To Peňás tvrdě odsoudil. „Cítím cosi jako fyzickou nevolnost, vztek, pohrdání a bezmoc,“ píše ke zvláštní reakci rodiny na: „‚ojedinělý incident‘, který se od časů, kdy se Evropa obohatila masivní muslimskou přítomností, opakuje se železnou pravidelností“.

Syna jim zavraždil terorista, a oni hned psali, že to byl „ojedinělý incident“. Ovce, na vaše bečení Západ zemře, píše zhnusený komentátor
Foto: Repro Twitter @notesfrompoland
Popisek: Teroristický útok v Londýně
reklama

Anketa

Měl by Andrej Babiš kvůli auditu EU odstoupit?

10%
90%
hlasovalo: 30356 lidí
Peňás svůj komentář otevřel poukazem na to, že je rozhodným odpůrcem trestu smrti, a dokonce přispíval organizacím Amnesty International a Greenpeace. Doplnil, že mu není nikterak vzdálené učení Gándhího a Tolstého a má o sobě „zbytkovou představu jako humanisty a mírného člověka“. Nyní však měl pocítit vztek, pohrdání a bezmoc.

„Cítím cosi jako fyzickou nevolnost, vztek, pohrdání a bezmoc, když si přečtu zprávu, že rodina zavražděného chlapce, toho, který byl v pátek ubodán tím džihádistou na London Bridge, tedy sotva pár hodin poté, co vykrvácel z ran, které mu ten pravověrný muslim předpisově nasázel do těla, tak tedy ještě v době, kdy jeho tělo úplně nevychladlo, už jeho rodina ví, co by si jejich ubodaný chlapec přál a co by si nepřál,“ píše Peňás s odkazem na páteční teroristický útok na London Bridge, kde bývalý 28letý vězeň odsouzený v roce 2012 za terorismus, Usman Khan, nožem pobodal pět lidí, z nichž dva zemřeli. Následně se k útoku přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Peňás mířil k žádosti britského premiéra Borise Johnsona, aby se přehodnotila praxe předčasného propouštění lidí vězněných za přípravu teroristických útoků, po které rodina zavražděného chlapce napsala, že by si jejich Jack „jistě nepřál, aby tento ojedinělý incident byl využit jako záminka k dalším drakonickým trestům pro vězně a k prodlužování rozsudků vězení“.

Fotogalerie: - Paříž za časů teroru

V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...
V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...
V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...
V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...
V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...
V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 li...

„To byla nejspíš první věc, na kterou ti dobří lidé, když přišli o syna, pomysleli: hlavně aby to neodnesli ti chudáci, kteří sedí ve věznicích za to, že zatím nestihli svůj požehnaný čin vykonat,“ nestačí se Peňás divit, že rodina nepropadla hlubokému smutku s tím, že prý rodiče „zareagovali jako dobře zpracovaní odsouzenci, kterým již se tak změnil mozek, že nejvíc ze všeho trnou, že by se příštím vrahům jiných dětí mohlo nějak ublížit, že by tihle násilníci mohli být ukráceni na svých právech a nárocích“.

„Hlavně aby se těm vězněným kolegům a souvěrcům jeho vraha, který byl zajisté v dobré péči psychologů a odborníků a jenž vykazoval známky dobrého chování a poté, co sice plánoval útok na Westminster a kdeco dalšího, byl za dobré chování propuštěn, nestala křivda,“ uvádí komentátor.

Novinář tvrdí, že jde o: „‚Ojedinělý incident‘, který se od časů, kdy se Evropa obohatila masivní muslimskou přítomností, opakuje se železnou pravidelností (zvláště je vítán v předvánočním čase).“ Podle rodiny zavražděného se podle něj nemá hlavně nic spojovat s vírou útočníka. „Ne, hlavně z toho nic nevyvozovat, hlavně nedopustit záminku. Hlavně se nenechat vyrušit ze své krásné idiocie,“ píše.

Fotogalerie: - Muslimové o terorismu

Fungl nové české vydání Koránu
Na kongresu Společně proti terorismu vystoupil jak...
Akce se konala v sále Autoklubu ČR v Praze
Rozdávaly se brožurky Interpelace islámu
Odborník na islámské nauky z kuvajtské univerzity ...
Zamyšlená posluchačka

Tito lidé ve své ušlechtilé zaslepenosti vlastně posílají další děti na porážku. Na ní pro ně není nejhorší ta prolitá krev, ale představa, že by nezaujali správný postoj, za který jim podobné ovce jako oni dojatě zabečí. A na to bečení náš svět, ten kdysi skvělý Západ, zemře.

Útočník Usman Khan byl jedním z účastníků konference Learning Together a oba zavraždění byli organizátory akce. Zabitými jsou právě Jack Merritt (25), který tedy byl koordinátorem této akce, a slečna Saskie Jonesová (23), která byla na akci jako dobrovolnice.

„Nepoužívejte smrt mého syna a snímky jeho a jeho kolegyně k podpoře své hnusné propagandy. Jack byl proti všemu, co zosobňujete – nenávist, konflikty, tupost,“ napsal otec Jacka Merritta na Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

21:41 Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozh…