Tak už i Radim Jančura se odvrátil od Babiše

22.03.2016 7:22

Řada protikorupčních aktivistů se v poslední době začíná od Andreje Babiše odvracet. Informuje o tom server Novinky.cz.

Tak už i Radim Jančura se odvrátil od Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Od ministra financí se prý odvrátili členové správní rady Nadačního fondu proti korupci – majitel pivovaru Stanislav Bernard, majitel Student Agency Radim Jančura nebo bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák. Babišovy aktivity zkritizoval také ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka.

Iniciativa Vraťte nám stát společně se spolkem Podhradí a iniciativou Sametové posvícení v otevřeném dopise připomněla Babišovi jeho sliby o posílení transparentnosti v nakládání s veřejnými zdroji.

Celý text je ZDE

Nejen Čapí hnízdo

„Dnes sám čelíte podezření z dotačního podvodu v souvislosti s vaší farmou Čapí hnízdo. Tento případ však zdaleka není jedinou kauzou, která u veřejnosti vzbuzuje podezření, zda vaše podnikatelské aktivity nejsou ukázkovým příkladem nešvarů, jež jste při svém nástupu do české politiky tak razantně kritizoval a jimž jste sliboval zamezit,“ uvádí se v dopise.

Protikorupční organizace by chtěly vyjasnit také privatizaci Unipetrolu, nesrovnalosti ve financování volební kampaně hnutí ANO nebo okolnosti dotace pro slovenský podnik Duslo Šala, který patří pod Agrofert.

Na nesmysly a lži reagovat nebudu

Ministr financí se však z klidu vyvést nenechal. „Na ty nesmysly a lži reagovat nebudu, je to součást kampaně. Pan zhrzený Petr Havlík (jeden ze signatářů za Vraťte nám stát) kdysi chtěl řídit naše hnutí za 200 tisíc měsíčně. Je mi ho líto,“ napsal Právu Babiš.

Od Babiše se prý v poslední době odvrací i ti, kteří jej ještě donedávna podporovali. Nevadí jim přitom jen kauza Čapí hnízdo, ale i jeho působení ve vládě na postu ministra financí.

„Svou podporu jsem ukončil. Ale dál to nechci komentovat,“ řekl Právu Bernard, který před volbami v roce 2013 tvrdil: „Pokud bych měl dnes uvažovat, koho podpořím, tak jedině Babiše.“

Babiš je nedůrazný a nemá vizi

Podobně odmítavě se k Babišovi postavil i Jančura, kterého chtěl Babiš získat jako krajského lídra na jižní Moravě. „Co se týče Čapího hnízda, v tomto důvěru neztratil. Ztratil jsem ale v něj důvěru jako v politika, který má ambici naši zemi změnit. Je nedůrazný a nemá vizi. Vybere na daních sice víc peněz, ale stejné množství zbytečně rozhází,“ napsal Právu Jančura.

Sám Babiš se domnívá, že se aktivisté nechali zmanipulovat. „Neporušil jsem zákon, nic špatného jsem neudělal a mám čistý stůl a jsem přesvědčen, že se obhájím. Pánové nevidí nebo nechtějí vidět útok tradičních politických stran na podnikatele, kteří podle jejich návrhu ztratí možnost se aktivně podílet na věcech veřejných,“ napsal v pondělí Právu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…