Tankový mišmaš pro Ukrajinu. Americké, německé i britské. Už přišlo varování

25.01.2023 22:00 | Ze sítí

Německo souhlasilo s dodáním německých tanků Leopard 2 na Ukrajinu. V prvním kroku poskytne Ukrajině čtrnáct tanků Leopard 2A6 a povolí jejich reexport z dalších zemí. Na žádost kancléře Olafa Scholze o tom rozhodla spolková vláda. Kyjev doufá, že dodávky tanků změní situaci na bojišti, uvedla BBC. Spojené státy dodají Ukrajině 31 tanků M1 Abrams, oznámil americký prezident Joe Biden.

Tankový mišmaš pro Ukrajinu. Americké, německé i britské. Už přišlo varování
Foto: Repro Youtube
Popisek: Německý tank Leopard 2

Německý kancléř Olaf Scholz na středečním zasedání vlády oznámil rozhodnutí vyslat čtrnáct tanků Leopard 2 na Ukrajinu a vydání souhlasu pro Polsko a ostatní země, aby také vyslaly své Leopardy. To bylo dosud omezeno vývozními předpisy.

Očekává se, že administrativa amerického prezidenta Joea Bidena rovněž oznámí plány na vyslání nejméně třiceti tanků M1 Abrams, informovala BBC. Již dříve ochotu dodat tanky Challenger 2 avizovala Velká Británie.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dříve uvedl, že tanky „shoří jako všechny ostatní“. Prohlásil, že došlo k přecenění potenciálu, který by tanky ukrajinské armádě přinesly, a označil tento krok za „neúspěšný plán“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …