Taťána Kuchařová sražena. Propagovala Green Deal a takto dopadla

29.08.2023 22:08 | Monitoring

Modelka Taťána Kuchařová se jako ambasadorka OSN zabývající se udržitelností rozhodla šířit osvětu o zelené politice Evropské unie. Ve veřejné diskusi však čelí ostrým výpadům a výsměchu, například ze strany Jaroslava Plesla, který naráží na to, že není kompetentní osobou, která by mohla podávat k této problematice relevantní argumenty. V jeho postoji jej podpořila celá řada diskutérů na jeho facebookovém profilu.

Taťána Kuchařová sražena. Propagovala Green Deal a takto dopadla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Taťána Kuchařová

Plesl na sociální síti sdílel video zveřejněné Ministerstvem životního prostředí, v němž Taťána Kuchařová popisuje, že zelená dohoda není nic, čeho by se lidé v Česku měli obávat, naopak předkládá hned několik pozitiv, která nám přinese.  

„Green Deal, většina lidí si myslí, že to je o tom, že nám Evropská unie chce zakázat motorová auta. Tak o tom to opravdu není. Že nám to nějak bude bránit v byznysu, naopak to má vytvořit odolnější byznys, má to vytvořit udržitelnější a šetrnější byznys pro budoucnost, tak aby neovlivňoval negativně klima,“ vysvětluje lidem Kuchařová.

Mimo jiné zde apeluje na šetření vodou či potravinami. Hovoří o nutnosti podpory místních farmářů, lokálních podnikatelů. „Těch malých vědomých změn v každodenním životě může každý udělat celou řadu a každý z nás máme spoustu lidí, které tím můžeme inspirovat,“ uvádí modelka.

Její aktivitu komentoval Plesl následujícím nechvalným komentářem, kde zdůraznil, že se k tématu nevyjadřuje žádná erudovaná odbornice: „Známá přírodovědkyně a přední ekonomka vysvětluje Green Deal. Tohle je fakt, jako když se Dušek vyjadřuje k rakovině,“ rýpl si do Kuchařové.

Ostrá kritika poté pokračovala i pod videem Kuchařové, kde se o ni postarala celá řada diskutérů. Objevovaly se zejména narážky, že v otázce šetření nemůže jít její osobnost běžným Čechům právě příkladem.

„A pro kabelku do Pařížské běžela před, nebo po pořadu?“ opřela se do modelky jedna z komentujících.

„Ty vole, hlavně že tě pořád vidím, jak žereš skoro v michelinských restauracích, kde se kurva plýtvá, a teď meleš tohle, koho chleba jíš...,“ rozčílil se diskutér Martin Basl.

„Na tu nemá ani Dušek,“ zaznělo v dalším komentáři.

„Nebyla tahle paní celý život v textilním průmyslu, jednom z největších znečišťovatelů živ. prostředí?! Sebereflexe a rozhled 0 %,“ pozastavoval se další.

Jiní se zase bavili nad tím, jak se Taťána Kuchařová snaží být přesvědčivá a své vystupování doprovází výraznou gestikulací. Zazněl názor, že její počínání je v tomto směru „směšné“, či vtipkování, že ji za její výstup platí EON.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kuchařová není kompetentní osobou, která by mohla podávat k této problematice relevantní argumenty, Plesl ..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseGusta Pražák , 30.08.2023 8:55:17
Dobrý den. Je mladá, pohledná a vysoce inteligentní blondýna, takže asi kompetentní osoba může být. Kde jsem to už slyšel ?

|  7 |  0

Další články z rubriky

Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

9:46 Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

Chtěli zpestření Vánoc formou levného cukroví z Polska, ale nakonec to hodili slepicím. Tak dopadli …