Tchaj-wan? Třeba nám to uškodí. Ale užitečné, řekl Vystrčil. A Veselovský šel na tělo

09.09.2020 13:32 | Zprávy
autor: AZy

Do DVTV k Martinu Veselovskému dorazil Miloš Vystrčil, předseda českého senátu, který zaujal téměř celý svět svou cestou na Tchaj-wan. A hned na začátku padla od moderátora ostrá otázka: „Přinesla vaše cesta na Tchaj-wan víc užitku nebo víc škody?“ A Vystrčil to rozjel. Z Číny má prý trochu obavy, ale pokud se nám bude snažit škodit, je to vlastně užitečná informace a pomůže nám to. A zúčtoval i s Andrejem Babišem.

Tchaj-wan? Třeba nám to uškodí. Ale užitečné, řekl Vystrčil. A Veselovský šel na tělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Ta cesta byla užitečná“ prohlásil předseda. „Čím?“ Ptal se dál  Veselovský „Noo byla užitečná tím, že jsme otevřeli Českou republiku pro tchajwanské podnikatele, že naši podnikatelé tam navázali spoustu kontaktů. Proběhlo tam skoro tři sta schůzek a navázáno tisíc kontaktů“ zopakoval Vystrčil.

„Zároveň tam došlo k potvrzení spolupráce v oblasti vědy, techniky, inovací,“ vyjmenovával dál předseda Senátu, ale Veselovský ho přerušil: „Jenom pardon a stálo to všechno za roztržku s Čínou?“ Na to Vystrčil odpověděl: „Já to tak neberu, cílem té mise nebylo vyvolat roztržku s Čínou. Já jsem přesvědčen, že jsme nic špatného neudělali. My jsme se vůči Číně nijak nevymezovali.“

„Zaznamenal jste ale čínskou reakci?“ skočil Vystrčilovi moderátor opět do řeči.  „Ty věci, jak na to reaguje Komunistická strana Číny, mě mrzí, ale s tím já nic nenadělám.“ Ohrazoval se Vystrčil s krčením ramen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…