To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

24.06.2024 15:30 | Monitoring

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Británii? Ale mají jí věřit. Data pocházejí z meteorologického úřadu. A kde ten je bere? Na serveru Daily Sceptic zapátrali. Jednak je to letiště Heathrow, kde vzduch ohřívají motory letadel. Ale pak je to také park, kde hned vedle teploměru je stavba nápadně připomínající solární elektrárnu.

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli
Foto: Repro X
Popisek: Teplotní rekordy v roce 2022

K letnímu zpravodajství patří i informování o teplotních rekordech, které padly. Jenže padly skutečně? Server Daily Sceptic upozorňuje, že klimatické zpravodajství nemusí být úplně objektivní. Jak upozorňuje, na letišti Heathrow naměřili teplotní rekord minulý týden hned pětkrát. O kousek na sever, v Hull East Parku zase čtyřikrát naměřili teplotní rekord v regionu.

„Milovníci tepla samozřejmě uvítají horký vzduch z nesčetných tryskových motorů v první lokalitě a přítomnost něčeho, co vypadá jako solární farma umístěná několik metrů od měřicí stanice ve druhé zmíněné lokalitě,“ komentuje výsledky autor článku Chris Morrison. Dodává, že meteorologický úřad Spojeného království nemá sebemenší problém s tím, že tyto věci ovlivňují měření a nadále tyto excesy publikuje ve svém zpravodajství o teplotních extrémech. Morrison tento úřad podezřívá, že to dělá proto, aby dále šířil agendu nulových emisí.

„Může to být náhoda, že na velkém ostrově se nejteplejší dny častěji vyskytují jen ve velmi specifických zeměpisných lokalitách? Jen několik málo míst je takto obdařeno, a to navzdory celostátní síti meteorologických stanic, která jich čítá přibližně 380. Samozřejmě že ne. Zřejmým vodítkem jsou Heathrow a Hull Park East (viz foto níže), kde se vyskytují obrovská tepelná zkreslení způsobená člověkem,“ poukazuje.

Zeměpisné souřadnice měřicí stanice totiž zadal do Google Earth a zjistil, že se nachází doslova jen pár metrů od objektu, který vypadá jako velký solární komplex. Ale i kdyby se o solární panely nejednalo, Morrison poukazuje, že se nejedná o dvakrát „přírodní“ objekt. Jak již vědci zpozorovali, v okolí solárních panelů je značně tepleji, o 3 až 4 stupně Celsia. V noci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Strach

SPD sice dost často šíří strach, ale vy zase neděláte nic proto, abysme se jako lidé nemuseli bát nejen o svou budoucnost, ale i budoucnost svých dětí. Vždyť naše životní úroveň je dost mizerná. A co s tím děláte? A k té výpovědi, fakt myslíte, že dvojnásobné odstupné je dostatečná kompenzace za bez...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vědecká solidnost ve psí...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefrajava , 24.06.2024 16:29:49
Máme co do činění s pseudovědci,, vědeckým ústavům, institucím šefuji všeho schopni kariéristé, pijavice přisáte na státní kase.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Merkelová zvedla ruku a Petr Bystroň je za to popotahován. Evropský parlament souhlasí

8:17 Merkelová zvedla ruku a Petr Bystroň je za to popotahován. Evropský parlament souhlasí

Petr Bystroň (AfD) byl zbaven imunity v Evropském parlamentu. Cesta k trestnímu vyšetřování za sdíle…