Debatu otevřelo letošní výročí 17. listopadu, které Chaun dle svých slov oslavil setkáním s přáteli na Albertově, cestou k Národní třídě až na Staroměstské náměstí, cítil prý silné emoce: „Na chvíli se mě zase dotkl ten pocit svobody, o který jsme tehdy usilovali. Tohle bych viděl pozitivně,“ popsal své dojmy.
Jeho odpověd na otázku, zda žijeme dvaatřicet let po revoluci ve svobodné zemi, však vzhledem k současné covidové době, nezněla nikterak jednoznačně: „Eh... podívejte se... v zásadě ano, ale já patřím k lidem, kteří velmi bedlivě sledují, co se teď děje. Já nechápu nejen to, že dochází rok a půl k omezování občanských svobod, práv a k cenzuře, ale ještě bolestněji vnímám, kolik lidí to přijímá,“ vyjádřil znepokojení nad tím, že lidé nevidí, že „jsme obelhávaní“.
Moderátorka poznamenala, že jde ale o vládní nařízení, nato Chaun promptně upozornil, že však výše jsou postavené zákony a ústava, které jdou proti současným opatřením.
Například to, co se nyní děje v Rakousku v rámci povinného očkování, považuje Chaun za zneužití nemoci: „Já jsem nabroušený, když čtu, co se Rakousko chystá zavést od února, já to považuji za zneužití té nemoci. Pevně věřím, že to ale nenastane, nastal tam také silný odpor. Láme se tu chleba obrovským způsobem. Jedná se o peníze, je to obrovská příležitost pro lidi u moci,“ řekl s tím, že je na čase začít se prát o naše občanská práva.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.