Tydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílí

17.01.2019 7:10

List Jaromíra Soukupa. Nově založené hnutí, které se může stát fenoménem jarních voleb do Evropského parlamentu. Jeho zakladatel, hvězda televize Barrandov, se prohlašuje za zcela nový typ politika, na hony vzdálený Kalouskům a Bartošům. Zástupci tradičního politického světa doufají, že je to jenom vtip, třeba Stanislav Polčák okamžitě bil na poplach, že jestli Soukupa zvolíme, bude se nám smát celá Evropa. Z karlínské redakce Bakalova vydavatelství Economia pak zaznívají slova o konci světa...

Tydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílí
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem
reklama

Zásadní oznámení avizoval Jaromír Soukup dlouho dopředu, ale některým se nepodařilo naladit TV Barrandov. Třeba Petr Honzejk z Hospodářských novin si spletl kanál a slyšel: „A je to tu. Konec světa.“ Soukupův vstup do politiky ale prý pro redaktora Hospodářských novin takovým koncem světa skutečně je.

Anketa

Zvažujete, že budete volit Jaromíra Soukupa?

65%
hlasovalo: 24791 lidí

Po Soukupově očekávaném vyhlášení se s komentáři roztrhl pytel. Hnutí List Jaromíra Soukupa, s nímž chce barrandovský moderující ředitel jít do eurovoleb, nenechalo chladným téměř nikoho.

Pravicová komentátorka Karolína Stonjeková, pracující i pro TV Prima, si rovněž myslí, že hlavním postiženým bude SPD. Zdaleka však ne jediným. „Zajímavé je, jak málo lidí chápe, že další pán na holení bude zcela nevyhnutelně ODS.“ Kdyby nebylo Soukupa, volila by prý řada lidí ODS „s odřeným pytlíkem“ jako jedinou aspoň trochu euroskeptickou stranu. I přes všechno, co s ní provedlo Fialovo vedení. „Teď se ovšem žádnej odřenej pytlík pro ODS konat nebude, bude se konat Soukup,“ odhaduje komentátorka. Soukup má podle ní nejen výhodu vlastního média a vlastních peněz, ale i toho, že ví, co chce zklamaný pravicový volič slyšet. A nebude se bát mu to říci.

Fotogalerie: - Osobnosti pro Drahoše

Herečka Dana Morávková přišla podpořit Jiřího Drah...
Herec Tomáš Hanák přišel podpořit Jiřího Drahoše d...
Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli...
Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše...
Michaela Hořejší Horáčková přišla podpořit Jiřího ...
Pavel Fischer přišel podpořit Jiřího Drahoše do Ko...

Politolog Petr Sokol naopak soudí, že vedle Okamury se musí Listu Jaromíra Soukupa obávat zejména levicové KSČM, ČSSD a ANO.

Jakub Horák, synovec Jana Rumla a kampaňový mág České pirátské strany, si všiml Soukupových slov o boji proti oligarchům, který zmínil v souvislosti s programovými zásadami jeho nového hnutí. Horák k tomu poznamenal: „Politickým programem hnutí List je boj neúspěšných oligarchů proti úspěšným oligarchům, to vše v zájmu lidu.“

Stanislav Polčák, zahřívající v Bruselu sesli za TOP 09/STAN, doufá, že je to „další nepovedený pokus o vtip, kterých jsou Soukupovy pořady plné“. Lidé se prý nesmějí vtipům, ale Soukupovi. „Pokud by tento mediální tydýt skutečně kandidoval a uspěl, smála by se celá Evropa. Už ne jemu, ale nám všem,“ obává se Gazdíkův bruselský výsadek.

Redaktoři Šafrova webu Forum24.cz (o jejich šéfovi se Soukup krátce před oznámením kandidatury vyjádřil slovy: „on si říká novinář, ale je to blázen“) začalo bez zřejmé souvislosti připomínat, že v mediálním holdingu Empresa Media drží 49 procent akcií čínská společnost China International Group Corporation Limited. To v očích Šafrových redaktorů nejspíš znamená, že v Soukupovi bude do Evropského parlamentu zvoleno 49 % Číňana.

Ještě více jejich stoupence nejspíš vyděsila prognóza europoslance ODS Jana Zahradila: „Já myslím, že je to generálka na prezidentské volby 2023.“ A tuto věštbu prý Zahradil myslí zcela vážně.

Jana Volfová, veteránka mnoha stranických sekretariátů, si myslí, že Soukupovo oznámení řádně zamotalo hlavu voličům SPD.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…