U prdele, prču, střevo. Jan Hřebejk promluvil na téma obrana ČT před Zemanem

14.03.2018 9:14

Režisér Jan Hřebejk se na svém twitteru ironicky zastal umělců, kteří při předávání cen Českého lva horovali za Českou televizi a zároveň bojovali proti inauguračnímu projevu Miloše Zemana. Sám Hřebejk si přitom před nedávnem v rozhovoru pro SeznamZprávy.cz „odplivl“ před voliči Miloše Zemana.

U prdele, prču, střevo. Jan Hřebejk promluvil na téma obrana ČT před Zemanem
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

„Naši reakční umělci zase plivali za peníze svěřené růžolícímu Petru Dvořákovi do tváře pracujícího lidu. Jako kdyby jasně neslyšeli prezidentovo ven otevřené, nad nikoho se nepovyšující, odlišné názory vítající a ztišené doporučení: Shut up!“ poznamenal Hřebejk.

Reagoval tak na slova moderátora Martina Veselovského, který se domnívá, že jestli něco nepomohlo obhajobě veřejnoprávních médií a demokracie, tak to byly do sebe zahleděné, povýšené a jiný pohled neakceptující srdceryvné výkřiky herců a filmařů v sobotu na Českých lvech. „Čistá ukázka podlehnutí pocitu vlastní důležitosti,“ podotkl Veselovský.

V diskusi pak napsal Hřebejk Veselovskému ještě jednou. „Nepodezírám vás ani v nejmenším z ‚připravování půdy‘ pro Ovčáčka! Ale o Švorcku si to trošku tedy drnklo, štrejchlo. Pozor s těma příslovcema, prosím,“ nechal se slyšet Hřebejk.

A diskuse mezi oběma muži pokračovala dále: 

„Jestli ještě mohu: Na rozdíl od vás nemám pocit, že si Zeman, Babiš nebo třeba pan Soukup dělají prču. A koudel u prdele tedy nehoří ani tak Svěrákovi, Najbrtovi... jako Moravcovi, Taberymu... Tady vámi citovaných 2,5 milionu rozhodlo, že jiných 2,45 milionu bude držet hubu. Nebude,“ dodal pak ještě Hřebejk. 

Anketa

Vadí vám, že Andrej Babiš vládne tak dlouho bez důvěry?

12%
88%
hlasovalo: 13460 lidí

Hřebejk si pak všiml i dalších slov věnujících se Českým lvům, tentokrát exposlance Martina Komárka (ANO). „Na Oskarech se herečky znásilněné producenty zastávaly žen znásilněných i někým jiným. Na Českých lvech se ti, kdo berou od televize peníze, zastávají televize, od které berou peníze,“ napsal Komárek.

A Hřebejk dodal: „Asi takto: Zeman, Babiš, Okamura a další vyhrožují, že novináři jsou pakáž, měli by se likvidovat apod. A filmaři, kterým by to mohlo být ostatně fuk, se zastávají ČT = novinářů, (televize, koprodukující filmy, je politikům U PRDELE). A za toto zastání vás? A nejen tohle střevo,“ řekl Hřebejk.

Režisér Jan Hřebejk poskytl v minulých dnech rozhovor serveru seznamzprávy.cz. Zhodnotil v něm současnou politickou situaci a také sdělil své pocity z osoby prezidenta Miloše Zemana. Rozhovor sice Hřebejk poskytl před Zemanovým – pro někoho sporným – projevem na Pražském hradě při prezidentské inauguraci, i tak ale jeho slova byla velmi tvrdá. Krom toho se ještě Hřebejk obul do komunisty Zdeňka Ondráčka, nekompromisní byl také vůči předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi a vůči šéfovi SPD Tomiu Okamurovi. Na režisérova slova vyřčená před kamerou seznamzprávy.cz pak pro ParlamentníListy.cz reagovali umělci.

Psali jsme ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…