U prdele, prču, střevo. Jan Hřebejk promluvil na téma obrana ČT před Zemanem

14.03.2018 9:14 | Zprávy
autor: vef

Režisér Jan Hřebejk se na svém twitteru ironicky zastal umělců, kteří při předávání cen Českého lva horovali za Českou televizi a zároveň bojovali proti inauguračnímu projevu Miloše Zemana. Sám Hřebejk si přitom před nedávnem v rozhovoru pro SeznamZprávy.cz „odplivl“ před voliči Miloše Zemana.

U prdele, prču, střevo. Jan Hřebejk promluvil na téma obrana ČT před Zemanem
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

„Naši reakční umělci zase plivali za peníze svěřené růžolícímu Petru Dvořákovi do tváře pracujícího lidu. Jako kdyby jasně neslyšeli prezidentovo ven otevřené, nad nikoho se nepovyšující, odlišné názory vítající a ztišené doporučení: Shut up!“ poznamenal Hřebejk.

Reagoval tak na slova moderátora Martina Veselovského, který se domnívá, že jestli něco nepomohlo obhajobě veřejnoprávních médií a demokracie, tak to byly do sebe zahleděné, povýšené a jiný pohled neakceptující srdceryvné výkřiky herců a filmařů v sobotu na Českých lvech. „Čistá ukázka podlehnutí pocitu vlastní důležitosti,“ podotkl Veselovský.

V diskusi pak napsal Hřebejk Veselovskému ještě jednou. „Nepodezírám vás ani v nejmenším z ‚připravování půdy‘ pro Ovčáčka! Ale o Švorcku si to trošku tedy drnklo, štrejchlo. Pozor s těma příslovcema, prosím,“ nechal se slyšet Hřebejk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…