Zákazník, který v restauraci nedostane účtenku, si může na „udavačském webu“ Ministerstva financí postěžovat a k podnikateli dorazí kontrola z finančního úřadu. Existuje ovšem ještě jedna cesta, jak může zákazník podnikateli řádně znepříjemnit život. Restauratér musí předat zákazníkovi účtenku a ten si pak může ověřit, zda patřičné informace o jeho obědě dostaly i příslušné úřady. Pokud se ukáže, že nikoli, živnostníka opět čeká kontrola.
„Funkce ověření účtenky funguje, informace z ověřování účtenek se budou analyzovat a mohou sloužit jako podklad pro další prošetření správce daně,“ uvedla serveru Echo24.cz Petra Petlachová z Generálního finančního ředitelství.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



