Úder umělcům do Varů: Hřebejku, Nvotová, Geislerová, Plodková a další. Koho budete kádrovat příště?!

03.07.2019 13:46

Publicistka Lucie Petrášová spustila palbu do herců, kterým se nelíbí, že mezi sponzory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je i Česká zbrojovka. Novinářka by ráda věděla, kterého ze sponzorů umělci odsoudí příště.

Úder umělcům do Varů: Hřebejku, Nvotová, Geislerová, Plodková a další. Koho budete kádrovat příště?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně
reklama

Asi čtyři desítky umělců, mezi nimiž se objevil např. režisér Jan Hřebejk, skoro švagr Marka Prchala Vít Klusák nebo herečky Aňa Geislerová či Jana Plodková odsoudili skutečnost, že mezi sponzory Mezinárodního filmového festivalu patří i Česká zbrojovka, která vydělává na prodeji zbraní, což se umělcům zdá nečestné.

Anketa

Hájí premiér Babiš dobře zájmy České republiky v EU?

91%
9%
hlasovalo: 17619 lidí
Lucie Petrášová sepsala pro server Info.cz komentář, v němž si položila otázku, koho budou umělci kádrovat příště. Už proto, že řada umělců a režisérů ve filmech sáhla i k použití zbraní. Kupříkladu detektivky jich bývají plné.

Vedle toho zbraně pro sportovní střelbu využívají i sportovci, kteří v minulosti vítězili na letních i zimních olympiádách.

„Je možná dobré si také říct, že ať se podíváte na ostatní partnery karlovarského festivalu, tak jsou tu další problematická jména. Ta však filmařům kupodivu nevadí. Počínaje Ministerstvem kultury, jež je generálním sponzorem festivalu, a přitom v jeho čele stojí jaksi neodvolatelný muž, jenž systematicky likviduje českou kulturu. A co tabáková firma Phillip Morris? Vždyť kouření každý rok zabije 18 tisíc Čechů a Češek. A proč filmařům nevadí firma, která exportuje do 70 zemí světa mimo jiné navigační a radarové systémy pro tanky a obrněné vozy? Nebo Eurovia, o níž se píše v souvislosti s řadou skandálů při stavbě dálnic? A co Sazka, když patologické hráčství je registrovaná diagnóza s kódem F60?“ zeptala se publicistka

„Jak vidno, je strašně laciné takto kádrovat partnery jakékoliv akce. Všichni dělají normální legitimní byznys a ze svých peněz podporují kulturu. A vyrábět zbraně a obchodovat s nimi skutečně je legitimní byznys. To je jako obviňovat výrobce nožů z toho, že se s nimi dá kromě krájení také zabíjet. Mimochodem vlastnictví zbraní státům umožňuje udržovat mír,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

23:07 Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

Dnes bylo ve Sněmovně opět parno. Projednával se mimo jiné bod informace vlády ke kauze Vrbětice. Mi…