Ukrajinští vojáci obklíčení separatisty prý budou smět přejít ke své armádě

30.08.2014 10:45 | Zprávy

Ukrajinští vojáci, obklíčení proruskými separatisty ve městě Ilovajsk na východě Ukrajiny, prý budou moci během dneška opustit bojiště a přejít k hlavním silám ukrajinské armády. Uvedla to dnes ukrajinská a ruská média s odvoláním na velitele dobrovolnického provládního praporu Donbas Semena Semenčenka, kterého prý o příslušné dohodě informoval prezident Petro Porošenko.

Ukrajinští vojáci obklíčení separatisty prý budou smět přejít ke své armádě
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Také se má údajně uskutečnit výměna zajatců za ruské výsadkáře, zadržené na Ukrajině. Druhá strana však dosud tyto zprávy nepotvrdila.

„Všichni vojáci, kteří se nevzdali, budou moci odejít se zbraněmi a prapory speciálním koridorem k místu dislokace základních sil," uvedl Semenčenko podle agentury Interfax s tím, že vojáci už vyhodili bojovou techniku do povětří. „Během několika dnů všichni bojovníci, kteří se vzdali do zajetí, jakož i ranění zajatci, budou vyměněni za ruské výsadkáře v Charkovu," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin v noci na pátek vyzval proruské rebely, aby poskytli humanitární koridor na východní Ukrajině, kterým obklíčené ukrajinské vládní jednotky budou moci opustit bitevní pole. Povstalci údajně žádosti vyhověli, ale Putin později uvedl, že Kyjev nabídku odmítl. Pokus vládních jednotek probít se z obklíčení ale podle médií ztroskotal, údajně v palbě ruských děl a za značných ztrát. Část vojáků se poté vzdala, další ale výzvy ke kapitulaci odmítli.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…