Velká aféra AfD? Celé jinak. „Sice to neřekli, ale...“ Toto z toho zbylo

21.01.2024 19:09 | Komentář

Kde se vzaly masové demonstrace proti německé Alternativě pro Německo (AfD), která je v průzkumech veřejného mínění druhou nejsilnější stranou v sousední zemi, a co stojí za přirovnáním AfD k nacistům? Článek neziskové organizace Correctiv, který vše spustil, ukazuje, že myšlenka na přesídlení migrantů z Německa ve skutečnosti z úst politiků AfD nezazněla. „Neměli námitky,“ vysvětlili novináři, kde vidí podíl členů AfD na „tajném plánu proti Německu“. Aféra kolem AfD vznikla také za přispění Greenpeace.

Velká aféra AfD? Celé jinak. „Sice to neřekli, ale...“ Toto z toho zbylo
Foto: Repro YouTube @AFP News Agency
Popisek: Protest proti AfD v Hamburku

Druhá nejsilnější německá strana – Alternativa pro Německo (AfD) – se v posledních dnech potýká s masovými demonstracemi, během nichž se ozývají i tvrzení, že jde o „nacistickou stranu“.

Takto tvrdá obvinění zaznívají na protestech v německých městech zrovna v době, kdy je AfD na vrcholu svých preferencí, jelikož na počátku ledna strana získala v průzkumu volebních preferencí podporu až 23 % německých voličů, což znamená, že již za první konzervativní unii CDU/CSU zaostává jen o méně než 10 procent. A podle průzkumu agentury INSA dnes AfD – která v posledním roce dokázala přeskočit německé sociální demokraty i zelené a dostat se tak na druhou příčku nejsilnějších poltických uskupení v Německu – by mohla mít volební potenciál 28 %.

Kde se tyto protesty vzaly? Vše spustil článek investigativní skupiny Correctiv, dle níž někteří členové AfD vloni na jednom ze svých setkání hovořili o plánu na deportace milionů přistěhovalců z Německa.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Německo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePutin z Putimi , 21.01.2024 19:33:22
Zákaz AfD ? S těmi zákazy stran se inspirovali na Ukrajině u Zelenského ?

|  16 |  0

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…