Vítězný Jiří Čunek promluvil o Okamurovi. To zas bude vzteku u vedení KDU-ČSL

08.10.2018 10:41 | Zprávy

Ve videohovoru s Danielou Drtinovou v DVTV se objevil znovu potvrzený senátor Jiří Čunek. Pro zajímavost – Jiří Čunek hájí senátorský post už od roku 2006 a v letošních volbách byl zvolen už v prvním kole. Čunek v hovoru zhodnotil práci Pavla Bělobrádka. Pro Drtinovou ale zřejmě největší překvapení bylo, že Čunek pochválil některé body v programu Tomia Okamury. A připustil i eventuální spolupráci s premiérem Babišem.

Vítězný Jiří Čunek promluvil o Okamurovi. To zas bude vzteku u vedení KDU-ČSL
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Čunek hned zpočátku řekl, že zatím neuvažuje o funkci předsedy horní komory Parlamentu. Za týden dle něj přijdou do Senátu další poslanci a síla jejich mandátu bude úplně stejná, i kdyby se dostali do Senátu jen o zlomek. Pak Drtinová přešla na úvahy, zda se tedy nechystá na post předsedy KDU-ČSL. I zde Čunek uvedl, že o tom neuvažoval. Zdůvodnil to tím, že je nejenom senátor za Vsetín, ale také hejtman, takže o dalších výzvách neuvažuje.

V souvislosti s tím se moderátorka zeptala na jeho názor na současného předsedu Pavla Bělobrádka. Čunek jeho práci zhodnotil tak, že Bělobrádek KDU-ČSL udržel lehce nad 5 procenty, přitom ji přebíral ve stavu, kdy byla pod touto hranicí. „Ideální samozřejmě je, když to stoupá, ale já nechci být moc kritický, protože Pavel Bělobrádek se snaží,” zhodnotil svého předsedu strany staronový senátor. Přiznal, že ho napadlo, že by stranu mohl přivést k větším preferencím.

Čunek také přiznal, že Tomio Okamura z SPD má ve svém programu i dobré věci. „Myslím, že bychom si měli udržet naši kulturu, naši civilizaci, on to říká asi jinak, jsou to důležité věci, protože ten, kdo je slabý, a to je skutečně teď vidět na Evropě, protože ona slabá je, a kdo neumí pracovat s migranty, s lidmi přicházejícími zvenčí, ten by sám sebe neměl ohrožovat tím, že je přijme. Musí se snažit být silný a my jsme v České republice mohli k té snaze víc přispět,” vyjádřil se Čunek o tom, kde mohla KDU-ČSL získat preference.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…