Vláda chce dostat lidi do montoven. Jsme lidi, nás nevypnete. Demonstraci proti opatřením rozzářila Ilona Csáková, my s ní mluvili ještě pod pódiem

31.01.2021 15:41

„Máme toho dost! Svobodu slova pro Volného!“, to jsou jen některá z hesel, která tuto neděli zní Václavským náměstím v Praze. Protestuje proti vládním restrikcím určeným na boj s covidem, proti nošení roušek i proti očkování. Zastání se na demonstraci dočkal i zmíněný nezařazený poslanec Lubomír Volný, který před pár dny vyvolal bitku ve Sněmovně. Došlo i na lithium.

Vláda chce dostat lidi do montoven. Jsme lidi, nás nevypnete. Demonstraci proti opatřením rozzářila Ilona Csáková, my s ní mluvili ještě pod pódiem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládě a na podporu poslance Lubomíra Volného

Organizátor Ondřej Březina svolal na nedělní 14. hodinu další demonstraci proti vládním koronavirovým restrikcím. Tentokrát se akce neodehrává na Staroměstském náměstí, ale na Václavském náměstí v Praze.

„Nedávno rudá mikina prokecla, že plánují tenhle fašismus na dva až tři roky. Víte, co to znamená? Neznamená to nic jiného, než že chtějí zruinovat tenhle náš stát,“ hřměl z pódia aktivista a podnikatel David Tesař, původem ze severu Čech.

„Demisi, demisi, demisi,“ odpověděli lidé na náměstí. „Defenestraci,“ zahřmělo také náměstím. Dorazilo podle našich odhadů asi 1 000 účastníků.

Reportér ParlamentníchListů.cz zastihl pod pódiem zpěvačku Ilonu Csákovou, která patří k nejvýraznějším bojovníkům proti vládním opatřením. Její vystoupení bylo vrcholem demonstrace. Vyjadřovat se však nechtěla, vše prý řekne písní anebo na svém facebooku.

„Zeptám se vás, lidi, chcete tuhle zemi pro naše děti, nebo ji chcete zaprodanou korporacím?“ ptal se Tesař.

Náměstí volalo v odpověď, že nechce nechat Česko zaprodat.   

Na akci dostal prostor také poslanec Lubomír Volný, který před pár dny ve Sněmovně vyvolal bitku, ale na demonstraci se dočkal zastání s tím, že Volnému bylo odebráno slovo poslancem Hanzlem (ČSSD), což se v rámci svobody slova platící v této zemi nemělo stát.

Prostor dostal také nezařazený poslanec Marian Bojko. „Je mi ctí, že jsem byl tady pozván, abych tady mohl mluvit,“ pronesl k davu Bojko.

Konstatoval, že vláda má jediný cíl, a to zničit střední třídu a dostat lidi do montoven. „V tomto kontextu covidového šílenství nějak zapadlo naše bohatství – naše lithium. To je to poslední, co nám zůstalo. Naše svoboda, naše hrdost a naše lithium,“ hřímal Bojko.

O pár minut později se na pódiu objevila i zpěvačka Ilona Csáková.

„Dobrý den! Ahoj! My jsme tady proto, abychom podpořili tenhle protest proti vládě. Jsme lidi, nás nevypnete,“ volala z pódia.

Pak přidala společně s Romanem Horkým píseň „V dlouhém zatmění“ o mocných, kteří se společnost snaží spoutat. „Jidáš se v roušce ukrývá,“ pěla zpěvačka před davem.

Dojmy účastníků demonstrace pro vás připravujeme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…