Vyhazovy z vlády: Noviny připravily seznam ohrožených ministrů

20.10.2014 7:14

Pondělní Lidové noviny věnují titulní stranu spekulacím o možné personální výměně některých ministrů Sobotkovy vlády. V článku „Změny ve vládě? Cesta je volná“ předestírají, že neúspěch v senátních volbách visí jako Damoklův meč nad ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO) a ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). Dopadnout by ale mohl údajně i na další členy vládního kabinetu.

Vyhazovy z vlády: Noviny připravily seznam ohrožených ministrů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem dopravy Antonínem Prachařem

Šéf dopravy Antonín Prachař je v poslední době zřejmě nejkritizovanější člen vlády. Nedaří se mu dotáhnout do konce výběr šéfa Ředitelství silnic a dálnic a nepokročil ani ve výběrovém řízení na provozovatele mýtného systému. O víkendu navíc pověst „smolaře“ potvrdil prohrou v senátních volbách. Právě ta by mu mohla podle Lidových novin nakonec srazit vaz.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) mu krátce po vyhlášení výsledků vzkázal, aby do konce roku zabral, jinak končí. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se sice navenek za svého ministra postavil, když tvrdí, že Prachař převzal složitý rezort, který je po předchozích ministrech „v rozkladu“, a že doufá, že misi nakonec zvládne, podle zdrojů LN ale za něj již potají hledá náhradu.

Damoklův meč visí údajně i nad ministrem školství Marcelem Chládkem, který ze senátorských voleb rovněž vyšel jako poražený. Zatím má premiérovu podporu, ale i jeho místo může být podle Lidových novin vzhledem k výsledkům práce a slabé podpoře ze strany vysokých škol ohroženo.

O své místo by se prý měli bát i další ministři Sobotkovy vlády. Lidové noviny spekulují, že pokud premiér splní své hrozby a skutečně vymění ministra dopravy, mohl by sáhnout k personální výměně i v rezortu spravedlnosti (Helena Válková za ANO) či zdravotnictví (Svatopluk Němeček). I u nich údajně prvních devět měsíců vlády odhalilo slabiny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…