Vyhrajeme-li tendr o dostavbu Temelína, Čechům dáme práci, slibuje Westinghouse

16.07.2012 18:39 | Zprávy

Mike Kirst, viceprezident společnosti Westinghouse, byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Jeho firma se přihlásila do tendru o dostavbu dvou bloků jaderné elektrárny Temelín. Slibuje, že většina zakázky zabezpečí hodně českých podniků.

Vyhrajeme-li tendr o dostavbu Temelína, Čechům dáme práci, slibuje Westinghouse
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Kirst tvrdí, že pokud firma tendr vyhraje, Česko na tom vydělá – bude nakupovat v Česku, zaměstnávat Čechy, české společnosti. „Velká většina stavby vznikne v Česku a zabezpečí české podniky,“ slibuje Kirst. Pokud by společnost stavěla i jinde, mohla by pro ně v jiných zemích pracovat např. firma Vítkovice a.s.

Stavba by mohla trvat jen 3 roky

Westinghouse tvrdí, že by stavba mohla zabrat pouze tři roky. Není to sice podle Kirsta stoprocentní a jedná se také o obchodní tajemství, jiné společnosti však nabízejí asi pět let. „Znamená to, že jsme levnější, protože šetříme to, co je na stavbě jaderné elektrárny nejdražší, tedy čas,“ uvedl Kirst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Vystoupení z NATO

Podle mě jediný, kdo chce z NATO fakt vystoupit jsou komunisté, takže podle mě to fakt nehrozí. Ale zajímá mě, proč se tak bojíte referenda o vystoupení z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn vyprávěl v rádiu pohádku. „Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře“

18:18 Foltýn vyprávěl v rádiu pohádku. „Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře“

„Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře,“ řekl ve vysílání veřejnoprávního rozhlasu koordi…