Výkonná rada ODS probere volební kampaň a schůzi sněmovny

27. 8. 2012 6:36

Výkonná rada ODS se dnes bude zabývat nadcházející schůzí Poslanecké sněmovny a přípravou kampaně pro podzimní krajské a senátní volby. Širší vedení ODS se schází po delší letní pauze. Dá se očekávat, že bude reagovat také na dnešní start volební kampaně ČSSD.

Výkonná rada ODS probere volební kampaň a schůzi sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letící pták

Schůze sněmovny, která znovu rozproudí politické dění, začne 4. září. Vládní ODS a TOP 09 budou usilovat o to, aby prosadily majetkové vyrovnání s církvemi a vládní stabilizační balíček včetně vyšší DPH. Pro oba návrhy, které sněmovně vrátil levicový Senát, bude vládní tábor disponující jen stovkou poslanců muset najít podporu alespoň 101 hlasů.

Především změny v daních vyvolaly v ODS v minulých měsících poměrně bouřlivou debatu. Ostré vzkazy si kvůli sporu o vyšší DPH vyměnili i premiér Petr Nečas a prezident Václav Klaus. Nečas trvá na tom, že vládní balíček je nutný pro dodržení plánu na snižování schodku rozpočtu a vláda bez něj nemůže pokračovat. Poslanci ODS při minulém sněmovním hlasování zůstali vládě loajální, někteří ale měli k návrhu zásadní výhrady a svou podporu mu ještě neslíbili.

Výkonná rada ODS by dnes také měla oznámit termín zahájení kampaně pro podzimní krajské a senátní volby. Sociální demokraté kampaň rozjíždějí už dnes pod heslem "Řekněte dost Nečasově vládě". ODS se bude snažit voliče přesvědčit o tom, že kroky nepříliš populárního kabinetu, mají smysl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …