Vyostřená debata: Koalice dohadovala úpravy své smlouvy

08.07.2016 6:10 | Zprávy

Koaliční smlouva bude nově obsahovat třídenní lhůtu pro svolání koaliční rady či jednání předsedů stran. Novinářům to řekl místopředseda ANO a šéf poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek. Na dílčích změnách se shodly špičky koalice na jednání rady, jsou však jen technického charakteru, do znění smlouvy se téměř nesáhlo, řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola. Zprávu přinesla ČTK.

Vyostřená debata: Koalice dohadovala úpravy své smlouvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o změnách v pořadu 44. schůze poslanecké sněmovny

ANO původně navrhovalo, aby premiér měl 72 hodin na svolání dohodovacího řízení, podobná úprava by byla i u koaliční rady a jednání předsedů. Kompromisem jsou tři pracovní dny. „Což je v podstatě totéž, ale aby to pana premiéra nelimitovalo z hlediska víkendu,“ vysvětlil dnes Faltýnek.

Mihola změnu označil za technickou, k jejímu sjednání byla podle něj dobrá vůle. Mírné obavy má ze lhůt v případě, že by některý z předsedů stran byl na delší pracovní cestě, Faltýnek to však nepovažuje za riziko. „Záleží na dohodě, když bude premiér v zahraničí, počkáme, až přijede,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kyjev návrh nepřijme, tuší Kotrba. Stále jej někdo platí

20:50 Kyjev návrh nepřijme, tuší Kotrba. Stále jej někdo platí

Aktuální návrh mírové dohody podle analytika Štěpána Kotrby Ukrajina nepřijme. „Kyjev stále někdo kr…