Výzkum pro potřeby pořadů České televize za 1 445 454 korun. Ve smlouvě zmíněn i Václav Moravec

31.01.2018 10:06

Veřejnoprávní Česká televize má asi miliony nazbyt. Jinak si nelze vysvětlit její utrácení v oblasti sociologických výzkumů, která pro ČT poskytuje společnost Kantar TNS s.r.o. V úterý jsme informovali o smlouvě za 820 tisíc na výzkum s názvem: "VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR 2017 | PŘEDVOLEBNÍ SOCIOLOGICKÉ VÝZKUMY PRO POTŘEBY PŘEDVOLEBNÍCH POŘADŮ ČT." Nyní se budeme věnovat další z mnoha smluv, které má naše redakce k dispozici.

Výzkum pro potřeby pořadů České televize za 1 445 454 korun. Ve smlouvě zmíněn i Václav Moravec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama
Smlouvou za 1 445 454 korun se Kantar TNS zavazuje vypracovat: „Exkluzivně pro potřeby pořadu ČT „Otázky Václava Moravce" (dále jen „OVM") a dalších pořadů zpravodajského charakteru na programech ČTI a ČT24 sociologické výzkumy specifikované v Příloze č. 1 Smlouvy (dále jen „výzkumy") pro účely přípravy programového obsahu určeného pro vysílání a Interpretaci výsledků těchto výzkumů a dodat výsledky výzkumů objednateli,“ stojí přímo ve smlouvě.
 
V jejím dodatku pak najdeme téma průzkumů, což jsou "TRENDY ČESKA 2018 - TRACKING VOLEBNÍCH PREFERENCÍ A POSTOJŮ OBČANŮ ČR K AKTUÁLNÍ POLITICKÉ SITUACI". Zajímavá je ale především příloha číslo III., která zveřejňuje otázky, jenž byly použity pro konstrukci volebního modelu. Výzkum se týká momentálně neaktuálních voleb do Poslanecké sněmovny.
 
 
„Kdyby se příští týden konaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, zúčastnil(a) byste se jich? Pokud by se příští týden konaly volby do Poslanecké sněmovny a Vy byste šel(šla) volit, kterou stranu nebo hnutí byste pravděpodobně volil(a)?“ To je jen názorná ukázka z exkluzivního výzkumu za téměř milion a půl korun, která byla podepsána koncem minulého roku.
 
Dalším smlouvám se budeme ještě budeme věnovat, jelikož v případě firem MEDIÁN a Kantar TNS CZ lze hovořit o mnoha milionech, které z veřejnoprávního Rozhlasu a veřejnoprávní ČT vytekly.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmu

9:53 Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmu

Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová natočila dokument o Karlu Gottovi, který zanedlouho pů…