Vznikla nová církev. V ČR jich už působí přes třicet

26.09.2013 12:20 | Zprávy

Armáda spásy, doposud občanské sdružení, které se věnuje charitě, se ve středu stala registrovanou církví. Armáda spásy sdělila, že pro to splnila nezbytné náležitosti. O registraci rozhodlo Ministerstvo kultury. Armáda spásy má více než tři stovky členů, celkem 23 duchovních, devět sborů, tři stanice. Uvedla, že jejích nedělních bohoslužeb se účastní téměř 300 osob.

Vznikla nová církev. V ČR jich už působí přes třicet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Armáda spásy

"Sociální aktivity budeme i nadále poskytovat pod hlavičkou občanského sdružení, ale v následujících měsících podnikneme kroky k evidenci účelového zařízení církve," uvedla mluvčí Armády spásy Pavla Vopeláková. Armáda spásy pomáhá například bezdomovcům, angažovala se také po povodních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: lze, čtk

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Migranti

Kde berete tu jistotu, že migranti, kteří nám budou přiděleni pro nás nebudou hrozbou, že to tu pak nebude třeba jako v Německu nebo ve Francii? Vždyť my si vůbec nebudeme moc vybrat, koho zde chceme

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurovy triky, to tu nikdy předtím nebylo. Zaznělo z DVTV

20:02 Stanjurovy triky, to tu nikdy předtím nebylo. Zaznělo z DVTV

Novinář a ekonom David Klimeš obvykle kritizuje hnutí ANO, a především Andreje Babiše. Teď si ale vz…