Witowská: Babiše volí ti, co tu za 30 let nebudou. Věřím v mladé. Ale Milion chvilek...

03.02.2020 6:34

Moderátorka veřejnoprávní televize ČT24 Světlana Witowská se mimo jiné vyjádřila k politické scéně za 30 let. Demonstrace na Letné, jíž se zúčastnilo 250 tisíc, podle jejích slov nic nezměnila.

Witowská: Babiše volí ti, co tu za 30 let nebudou. Věřím v mladé. Ale Milion chvilek...
Foto: Repro ČT1
Popisek: Moderátorka Světlana Witowská
reklama

Moderátorka se domnívá, že debaty v budoucnosti převezmou roboti, kteří, ač budou kožení a bez emocí, budou ale ženami s krásnou tváří. „Za posledních víc než dvacet let, co dělám novinařinu, je vývoj tak strašně zrychlený, že to nemůže vést k ničemu jinému. Představuju si to tak, že si robot udělá nějaký algoritmus, podle kterého bude klást otázky. Možná budou dobré, ale nevím, jestli budou pak umět reagovat na odpovědi. A taky asi nebude mít žádné emoce, což by byla škoda…“ zmínila v rozhovoru Witowská. 

Anketa

Chcete, aby Hana Lipovská byla zvolena členkou Rady ČT?

97%
3%
hlasovalo: 14102 lidí

Poznamenala také to, že doufá a přeje si, aby za 30 let existoval nějaký algoritmus na rozpoznávání dezinformací. „Abychom si ty informace jen hodili do počítače, a z něj pak vyjede, co je pravda a co ne. Zkrátka doufám, že už nebudeme zahlcení blbostmi. Za posledních třicet let se toho změnilo hodně, ale vzhledem k tomu, jakou rychlostí to všechno postupuje, tak myslím, že za dalších třicet let se toho změní ještě mnohem víc,“ uvedla. 

Fotogalerie: - Osobnosti pro Drahoše

Herečka Dana Morávková přišla podpořit Jiřího Drah...
Herec Tomáš Hanák přišel podpořit Jiřího Drahoše d...
Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli...
Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše...
Michaela Hořejší Horáčková přišla podpořit Jiřího ...
Pavel Fischer přišel podpořit Jiřího Drahoše do Ko...

Věří v to, že tu bude nová generace vedoucí tento stát, nezatížená komunistickou vládou. „Doufám, že budeme opravdu demokratická, liberální otevřená společnost bez předsudků a extremistů. To bych si přála,“ sdělila Witowská, která se domnívá, že současného premiéra Andreje Babiše (ANO) volí generace, která tu už za třicet let nebude. „Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří ho volili, ale z té mladší generace neznám nikoho. My v sobě pořád máme normalizaci. Ale jsem optimistka, myslím, že za třicet let se tyhle věci dít nebudou, protože to politikům současná mladá generace prostě nedovolí,“ dodala.

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

94%
6%
hlasovalo: 42252 lidí

Závěrem se vyjádřila také k demonstracím organizovaným hnutím Milion chvilek pro demokracii. Podle jejích slov demonstrace na Letné nic nezměnila. „Muselo by jich být asi mnohem víc a museli by vygenerovat nějakou osobnost, za kterou lidi půjdou a budou v ní vidět vůdce. Mikuláš Minář nebo jeho kolegové mají asi dobrou myšlenku, ale nevidím, co dál. Vidím jen to A, ne to B,“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…