Z německých médií k českým volbám: Zemanova porážka by byla dobrým dnem pro Evropu

12. 1. 2018 16:30

Do komentování prezidentských voleb se pouští i německá média, která jim začala věnovat velkou pozornost především proto, že jsou přesvědčena o tom, že pokud prezident Miloš Zeman neobhájí svou funkci hlavy státu, bude to podle nich velmi dobrý den nejen pro Českou republiku, ale i pro celou Evropu. Podle nich totiž Miloš Zeman Česko rozděluje svým populismem a provokacemi. „Nejen Čechům lze přát, aby Miloš Zeman musel brzy odevzdat klíče od pražského sídla prezidenta. Byl by to dobrý den – pro Česko a pro Evropu,“ píše německý deník Süddeutsche Zeitung

Z německých médií k českým volbám: Zemanova porážka by byla dobrým dnem pro Evropu
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

V rámci českých prezidentských voleb se také píše především o paktu Zemana a premiéra Andreje Babiše. Server Echo24.cz pro české čtenáře přeložil z německého deníku Süddeutsche Zeitung informace, že Zeman navzdory podezření z podvodu prosazuje za ministerského předsedu Babiše, aby si sám zajistil moc. Bavorský list takový postup považuje za prolomení tabu v rámci Evropské unie.

Německému deníku se také vůbec nepozdává to, že u Zemana i Babiše funguje „flexibilní vztah“ k právnímu státu, což světe div se je polovině Čechů tak nějak jedno. Dále deník své čtenáře informoval o tom, že pro druhou polovinu Čechů je k dispozici přesvědčivý prezidentský protikandidát Jiří Drahoš, který odmítá populismus a vystupuje proevropsky. „Nejen Čechům lze přát, aby Miloš Zeman musel brzy odevzdat klíče od pražského sídla prezidenta. Byl by to dobrý den – pro Česko a pro Evropu,“ míní Süddeutsche Zeitung.

Celý článek ZDE

Server německého magazínu zvaného Spiegel uvěřejnil článek pod názvem „Nejhorší volba“. Server Echo24.cz přeložil, že v něm zmiňuje řadu Zemanových kontroverzních výroků, které adresoval novinářům, abstinentům nebo muslimům. „Když chce český prezident Miloš Zeman vtipkovat, je to často mimo, pak působí, jakoby se už neovládal. Ale mnoho z toho, co třiasedmdesátiletý politik říká, je vědomá hra se záští nebo záměrná provokace,“ míní Spiegel a dodal, že zhruba polovina voličů ho v žádném případě nechce znovu vidět v úřadu, pokračoval Spiegel. Za Zemanova největšího soupeře magazin uvádí Drahoše, který je prý úplný protiklad současného prezidenta.

České prezidentské volby sleduje i rozhlasová a televizní stanice MDR. Ta Miloše Zemana také označuje jako provokatéra, který proruskými a pročínskými názory rozděluje Česko. List Schwäbische Zeitung zase píše o nejistotách, které nyní Česko provází a Zemana připodobňuje k Trumpovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…