Začal útok na ČT! zhrozil se publicista. Šarapatka hovoří o popravčí četě

22.11.2020 16:46 | Zprávy
autor: AZy

Vypadá to, že v Radě České televize zuří tvrdý boj. Komentář k celé situaci napsal publicista Jiří Leschtina. O ČT bude prý nutné znova bojovat. Je to podle něj pojistka demokracie, kterou ohrožuje „antikavčí“ většina. A ozval se také radní ČT Zdeněk Šarapatka. Vypustil slova o popravčí četě a o Zemanově mazlíkovi, ale tvrdě narazil.

Začal útok na ČT! zhrozil se publicista. Šarapatka hovoří o popravčí četě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Leschtina

Rychlé odvolání dozorčí komise Rady České televize a rezignace předsedy a místopředsedy Rady ČT je podle publicisty Jiřího Leschtiny jasným znamením, že začal jakýsi útok na Kavčí hory. Cílem tohoto útoku je prý proměnit veřejnoprávní televizi v pouhý nástroj hnutí ANO a jeho spojenců. „Skutečnost, že Rada ČT svůj první úder nasměrovala na ekonomický poradní orgán (Rady) České televize, prozrazuje leccos o její strategii. Nově zvolení radní s ekonomkou Hanou Lipovskou v popředí, ke kterým se přidala i část dosavadních členů rady, zřejmě hodlají Českou televizi tlačit ke zdi přes rozpočet na příští rok.“ domnívá se novinář.

Odkrývá i další detaily: „Hrozbou ekonomické šikany pak mohou radní tlačit ředitele České televize k zásadnímu dilematu: Držet se ve funkci i za cenu, že na tom bude televize hospodářsky ztrácet? A pokud Petr Dvořák nerezignuje, pak poslední úder může přijít příští rok v květnu, kdy „antikavčí“ většina ve Sněmovně zvolí další čtyři členy Rady ČT.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…