Zbraň proti povinnému očkování, jaká tu ještě nebyla. Tomio Okamura se právě obrátil na veřejnost

04.01.2022 21:00 | Ze sítí

„Vytvořme tlak veřejnosti,“ předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu obrací na občany s výzvou k ústavní stížnosti proti povinnému očkování na covid. „Svitla naděje, zahlťme nyní úřad ombudsmana!“ nabádá. Sám se s ombudsmanem Stanislavem Křečkem smluvil, že pokud se shromáždí dostatečný počet stížností od občanů, pak by podání stížnosti v této věci zvážil.

Zbraň proti povinnému očkování, jaká tu ještě nebyla. Tomio Okamura se právě obrátil na veřejnost
Foto: Screen: Facebook T. Okamura
Popisek: Tomio Okamura

„Svitla další naděje pro nás, co nechceme povinné očkování proti covidu. Prosím, sdílejte toto video,“ žádá Okamura. Hnutí SPD dnes zveřejnilo vzor dopisu ombudsmanovi k podání ústavní stížnosti na zrušení vládní vyhlášky o zavedení povinného covid očkování.

Hnutí nesouhlasí s vládní vyhláškou o povinném covid očkování pro vybrané profesní skupiny a občany 60+. Již v prosinci podalo SPD podnět k ombudsmanovi se žádostí o podání ústavní stížnosti. Ústavní stížnost v této věci může podle zákona podat 25 poslanců nebo deset senátorů nebo ombudsman nebo vláda.

„Je to důležité, až bych řekl klíčové, hnutí SPD vyzvalo poslance ostatních stran, zdali by nedodali chybějících pět podpisů poslanců (jelikož SPD má pouze 20 poslanců), ale žádný jiný poslanecký klub se k výzvě nepřipojil,“ vysvětluje Okamura, proč se hnutí nyní obrátilo se žádostí přímo na ombudsmana. Připomíná, že neočkovaných jsou v Česku tři miliony, což není zanedbatelné číslo.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Záležitost Okamura s veřejným ochráncem práv probral telefonicky, bylo mu sděleno, co je zapotřebí, aby podání stížnosti v této věci ombudsman zvážil: „Včera jsem se telefonicky spojil s ombudsmanem Stanislavem Křečkem s dotazem, za jakých podmínek by Úřad ombudsmana mohl podat ústavní stížnosti proti vyhlášce proti povinnému covid očkování. Ombudsman mi sdělil, že v případě, že by jeho úřad dostal větší množství stížností od občanů v této věci, tak by podání stížnosti zvážil,“ uvedl předseda SPD.

„Nyní je potřeba, abychom ‚zahltili úřad ombudsmana‘ žádostmi o podání ústavní stížnosti,“ upozorňuje a odkazuje své spoluobčany na webové stránky hnutí, kde najdou vypracovaný vzor dopisu ombudsmanovi, který si lze stáhnout či vytisknout, následné vyplnění je snadné a rychlé. „Zpracoval nám to advokát, je to zdarma, je to připravené na zlatém podnose,“ dodává Okamura.

„Pojďme tedy teď poslat ombudsmanovi co nejvíce takových dopisů, ať jich dostane stovky, tisíce, protože když jich bude hodně, jak jsem říkal, zváží podání ústavní stížnosti. Ty podněty mohou podat pouze čtyři subjekty – ombudsman, vláda, deset senátorů nebo pětadvacet poslanců. Není jiná možnost, jak se postavit proti vyhlášce o povinném covid očkování,“ nabádal.

„Jak víte, vláda lavíruje, i vláda Petra Fialy. Přitom současný ministr zdravotnictví Válek před volbami, když ještě nebyl ministrem, ve Sněmovně veřejně sliboval, že bude proti vyhlášce o povinném covid očkování. Dokonce říkal, že klidně svlečen do půli těla zabrání tomu, aby do Sněmovny vstoupil ministr, který bude chtít prosazovat vyhlášku o povinném covid očkování. Nová Fialova vláda podle něj obelhala voliče. Její chování označil za "neuvěřitelný podraz“.

Teď sám tuto vyhlášku zrušit nechce, lavíruje... že prý v polovině února připraví nějaké změny, nevíme, jaké. Ale hlavně to má platit od 1. března! Je to problém, obrovská nejistota. Proto pojďme co nejrychleji vytvořit veřejný tlak,“ řekl Tomio Okamura na závěr s tím, že samozřejmě probíhá i petice SPD proti povinnému očkování. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

16:09 „Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

Moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný pogratuloval na svém twitteru nově zvolenému řediteli…