Pánové Klaus, Weigl a Jakl se do spisovatele obuli především kvůli tvrzení z díla Citlivý člověk, že se prý za komunismu styděl, že je Čechoslovák, neboť to byla v té době zakomplexovaná země buranů. Podle pánů Klause, Weigla a Jakla to byl natolik urážlivý výrok, že ho odmítli mlčky přejít.
„To považujeme za výrok zakomplexovaného člověka. To je urážka celých generací občanů naší země, jejichž se cítíme být součástí. Tím pan Topol bohužel nekončí. Dodává: ‚Moc jsme se nezměnili. Když dneska řeknu v cizině I am from the Czech Republic, tak se stydím před každým, kdo o nás něco ví.‘ Opět děsivá zakomplexovanost," rozčílila se trojice.
Když se Topol doslechl, že Klaus a spol. něco takového sepsali, nejdřív měl za to, že jde o nějakou recesi, nějakou legraci. Teprve postupem času přišel na to, že ten text byl myšlen vážně. „Mně ten výplod té trojice úředníků připadá tak směšný a trapný, že vůbec nevím, co k tomu mám říkat,“ kroutil hlavou host.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp