Zeman možná opravdu hodně naštve Sobotku, Babiše, Bělobrádka i Kalouska. Řekl nám, co nejspíš udělá

16.08.2014 10:41

Zaměstnat třicet neschopných trafikantů? To raději prezident Miloš Zeman zřejmě využije právo veta. V odpovědi čtenářce ParlamentníchListů.cz totiž uvedl, že pokud Parlament přijme služební zákon v dosavadní podobě, pokládá veto za velmi pravděpodobné.

Zeman možná opravdu hodně naštve Sobotku, Babiše, Bělobrádka i Kalouska. Řekl nám, co nejspíš udělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman s premiérem Bohuslavem Sobotkou

Debata kolem zákona o státní službě zřejmě hned tak neskončí. Prezident Miloš Zeman na dotaz čtenářky ParlamentnichListu.cz Jany Stoklasové „Budete vetovat služební zákon?“ totiž na svém profilu odpověděl: „Záleží na tom, zda Parlament přijme zákon v dosavadní podobě, kdy třicet tzv. politických náměstků nebude nic dělat a přitom bude pobírat stotisícové platy. Pokud by k tomu došlo, tak pokládám veto za velmi pravděpodobné. Věřím ve zdravý rozum a v to, že politické strany se nebudou snažit své jinak odborně neschopné trafikanty umístit do těchto pozic.“

Celá odpověď prezidenta čtenářce k dispozici ZDE

Zeman už dříve odmítl třicet budižkničemů

Už před několika dny dal prezident Zeman ve veřejnoprávní televizi najevo, že se mu navrhovaná podoba zákona vůbec nelíbí. Kritizoval zrušení generálního ředitelství státní služby, ale hlavně množství politických náměstků. Na každém ministerstvu mají být totiž jeden až dva politici navíc. „Co ten politický náměstek vlastně bude dělat, když nebude mít odpovědnost za žádný úsek řízení ministerstva?“ uvedl Zeman v ČT. „Tady se vytváří při zhruba patnácti ministerstvech třicet budižkničemů, dejme tomu zasloužilých stranických funkcionářů, kteří nebudou nic dělat, budou brát stotisícové platy, a tím pádem budou naprosto zbyteční,“ uvedl také prezident.

Položte i vy dotaz prezidentu republiky:

Anketa

Volili byste Tomáše Halíka za prezidenta?

7%
93%
hlasovalo: 22505 lidí

Sobotka vnímá dohodu s opozicí jako velký úspěch

Premiér Bohuslav Sobotka vytrvale a dlouhodobě upozorňuje na nutnost přijetí zákona v souvislosti s čerpáním dotací z Evropské unie. Nejdřív ovšem narazil na odpor opozice. S TOP 09 a ODS se pak za cenu zrušení generálního ředitelství státní správy na podpoře dohodnul. Připomeňme, že s tímto krokem ale radikálně nesouhlasil ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier, který materiál předkládal, a tak se debaty o služebním zákonu vyhrotily i v samotné ČSSD. Teď má Sobotka pro prosazení ale potřebný počet hlasů. „Zákon o státní službě je něco, co by mělo přetrvat funkční období této vlády, a to, že jsme pro návrh ve sněmovně získali širokou podporu napříč spektrem, možná až 150 hlasů, je velký úspěch, stejně, jako že bude platit od ledna příštího roku,“ uvedl také Sobotka pro deník Právo. Dohodu bere premiér jako velký úspěch kabinetu. Sobotkova vláda by totiž byla první v novodobé historii, která prosadila systém státní služby. Na Zemanovy výhrady Sobotka zatím v médiích reagoval tak, že bourat dohodu s opozicí nechce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dan

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…