Zeman zasadil čerstvou ránu České televizi: Do jejích pořadů chodí nejčastěji redaktoři Bakalových Hospodářských novin, nejméně čteného deníku

09.02.2016 23:30 | Zprávy

REPORTÁŽ Druhý den pobytu na Plzeňsku završil prezident Zeman v Blovicích, kde velmi srdečně pobesedoval s občany a dlouholetým starostou Janem Poduškou (ODS). Témata byla jak obligátní migrace, tak například i práce vězňů, přijetí eura neb stav dnešní České republiky.

Zeman zasadil čerstvou ránu České televizi: Do jejích pořadů chodí nejčastěji redaktoři Bakalových Hospodářských novin, nejméně čteného deníku
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Miloš Zeman a starosta Blovice Jan Poduška

Potlesk prezidentovi zazněl již při vstupu do zcela zaplněného sálu Lidového domu v Blovicích. Podle slov starosty města je sál jen málokdy tak zaplněn. Byla to skutečně „hlava na hlavě“, řada lidí stála po stranách a u východu a jejich počet byl v řádu několika set – od mladých i s dětmi až po důchodce.

Obdiv pro starostu

Úvodem popřál prezident starostovi Blovic k patnáctému výročí ode dne, kdy byl poprvé zvolen. Rovněž mu poblahopřál také k tomu, že byl nedávno ve Španělském sále vyhlášen nejlepším starostou. „Když realizujete některé projekty, o kterých se mluvilo čtyřicet let a nikdo je neudělal, a pak přijde člověk, který má odvahu – a já jsem si podrobně prostudoval seznam relizovaných investičních akcí tady v Blovicích –, který má odvahu tyto investice za těch patnáct let realizovat, tak nezbývá než sklonit s úctou a obdivem hlavu k práci jak pana starosty, tak vašeho zastupitelstva,“ dodal Zeman.

Ponorková nemoc v politice

„Když politik má před ústy mikrofon, tak je to něco jako drogová závislost,“ pokračoval dále prezident. „On ho uchopí a mluví a mluví a mluví, jako když kape vodovod. Jako když pozoruji obstrukce v naší Poslanecké sněmovně. Každému politikovi hrozí to, čemu se říká ponorková nemoc. Takovou ponorkou je Hrad, takovou ponorkou už jsou ministerstva, samozřejmě hejtmanství žádná ponorka není,“ obrátil se k hejtmanu Václavu Šlajsovi. „Jediný způsob, jak se zbavit rizika ponorkové nemoci, je být co nejčastěji mezi lidmi. Ne proto, abychom lidi poučovali, ale naopak proto, abychom slyšeli jejich názory a mohli je přenášet ať už do toho Parlamentu, do vlády, na hejtmanství, prostě kamkoliv jinam. Chybí reakce poluchačů naší objektivní české veřejnoprávní televize, kdo by o tom pochyboval, chybí reakce posluchačů našeho objektivního veřejnoprávního Českého rozhlasu. A právě proto jsem tady a jezdím sem hrozně rád. Když přijedu do podniku, chci mluvit i se zaměstnanci, když přijedu do města, prosím, abych mohl diskutovat s občany a chci poslouchat jejich názory, protože svoje názory kupodivu znám. A pokud je alespoň částečně znáte také, budu rád, když se k čemukoliv vyjádříte, ať už souhlasně nebo nesouhlasně,“ vyzval přítomné Miloš Zeman.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Empatie,

Obecně by měly být schopnosti empatie mimořádně rozvinuté u všech profesí, kde dochází k výrazné interakci s jinými lidmi. Můj názor je, že u politika obzvlášť. Co vy na to ? Jinak, ač "stará" bába Vám Pirátům fandím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stát selhal a neochránil občany před povodněmi. Nyní to přiznal už i ministr

14:14 Stát selhal a neochránil občany před povodněmi. Nyní to přiznal už i ministr

Za stamiliardové škody při zářijových povodních může především stát. Vrcholoví politici nebyli schop…