Zemřel novinář Karel Slezák, proslavený svými pěstmi po prezidentských volbách. Kamarád viní z jeho smrti...

07.02.2018 19:40

Třiasedmdesátiletý novinář Karel Slezák, jenž byl v hledáčku médií poté, co rozdával rány pěstí ve volebním štábu Miloše Zemana po jeho vítězství, zemřel. Informaci přinesl server Blesk.cz na základě informací jeho přítele Rostislava Osičky.

Zemřel novinář Karel Slezák, proslavený svými pěstmi po prezidentských volbách. Kamarád viní z jeho smrti...
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman slaví vítězství ve volbách

Osička doslova Blesku řekl, že jeho kamaráda uštvali novináři. Slezák měl prý totiž slabé srdce. 

Více mluvit se o třiasedmdesátiletém novináři začalo poté, co se snažil ochránit novináře Milana Rokytku na oslavách vítězství Miloše Zemana v pražském Top Hotelu. Rokytka zde měl zdravotní problémy, které se snažili zdokumentovat novináři i po příjezdu záchranné služby. Slezák se snažil média od Rokytky odehnat a rozdával při tom i rány pěstí. 

„Asi to nevydržel. Ani to, jak do něho šel ten novinářský syndikát,“ řekl Blesku Osička, že o Slezákově smrti jej informovala novinářova manželka. „Znám ho jako čestného člověka,“ dodal Osička s tím, že Slezák rozhodně nechtěl nikomu na štábu ublížit. Podle jeho slov šlo jen o oťukávání.

Původní text ZDE.

Potyčku v Zemanově štábu však řešila dokonce policie, odsoudila ji nevládní organizace Reportéři bez hranic a Slezáka dokonce ze svých řad vyloučil Syndikát novinářů. Slezák se za svůj čin omluvil, podle svých slov jednal pod vlivem emocí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…