Zimola močí proti větru: Poche by se měl vzdát ministrování

02.07.2018 9:02

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se v rozhovoru pro server Novinky.cz nechal slyšet, že europoslanec Miroslav Poche by se měl vzdát nominace na post šéfa diplomacie. Zimola míní, že ČSSD musí brát ohledy na názor prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) i komunistů.

Zimola močí proti větru: Poche by se měl vzdát ministrování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Zimola rovněž uvedl, že řízení resortu zahraničních věcí, jímž byl dočasně pověřen Jan Hamáček, mu nezávidí. „Jsou to dvě významná ministerstva, navíc jedno musíte vykonávat ‚uvnitř ČR‘ a druhé ‚vně ČR‘. I Jan Hamáček ví, že se to dlouhodobě nedá vést tímto způsobem a že to budeme chtít vyřešit co nejdříve,“ řekl Zimola k Hamáčkovi, který zároveň řídí i resort vnitra.

Anketa

Faltýnek vyčetl v ČT šéfovi poslanců Pirátů Michálkovi, že je mladý chlapec. Pak se omluvil. Co si o tom myslíte?

hlasovalo: 8110 lidí

A proč by on sám byl pro to, aby se prezidentu, který odmítá Pocheho jmenovat, ustoupilo? „Lidi už ‚kauza Poche‘ nebaví. Konečně po osmi měsících máme jmenovanou vládu, která může získat důvěru. Volali po ní občané, novináři i politologové. Nyní můžeme začít naplňovat náš program a řešit církevní restituce, exekuce, problematiku sucha, dluhové pasti, potravinovou bezpečnost, ale my se zabýváme jedním zástupným problémem s jedním ministerstvem,“ zmínil velmi kriticky Zimola. Podle něj by měl Poche upozadit osobní ambice. 

  • Původní text ZDE.

Zimola by totiž chtěl, aby v Česku vznikla vláda s důvěrou, prosazující dobrý program. Na post ministra zahraničních věcí pak zmínil Jana Kohouta, Aleše Chmelaře či Lukáše Kauckého. 

Jak dodal, on sám se vždy snažil dosáhnout kompromisu. „Není možné nebrat ohledy na koaličního partnera ANO nebo KSČM, která chce vládu tolerovat, nebo nebrat ohledy na vzkazy vysílané z Hradu,“ dodal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

7:00 Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

Pokazili Američané v Afghánistánu, co mohli, nebo jde o hlubší taktiku, která směřuje k rozvrácení c…