V první řadě, o jakých uprchlících před válkou se to stále mluví? Řecké hranice se pokoušeli prolomit především migranti z Maroka, Pakistátu a Afganistánu, uprchlíci ze Sýrie byli v menšině. O žádné válce v Maroku nebo Pakistánu zprávy nejsou, situace v Afganistánu je víceméně stejná už několik let. Nehledě na to že, je hodně zvláštní vidět rozzuřené uprchlíky před válkou, kteří házejí kameny po těch, které prosí o pomoc. Není to zrovna tradiční představa.
Řečeno bez ubijející politické korektnosti: Budiž čest a sláva statečným Řekům, kteří zastavili invazi migrantů nejen na svoje území, ale i do Evropy. Stalo se tak bez pomoci Evropské unie, přesněji řečeno - proti její vůli. O invazi mohu v tomto případě mluvit bez obav, že někdo nepřítečný zase bude udávat, oznamovat či nahlašovat. Výraz pochází z latinského invasio, což znamená vniknutí. A není pochyb, že v tomto případě se očividně jednalo o pokus "vniknutí" na cizí území.
Nebezpečí ale stále trvá. Erdogan se nesmíří s prohrou, jejímž důsledkem je, že jeho vyděračský plán nevyšel. K tomu se připojila epidemie koronaviru. Turecku teď hrozí mezi uprchlíky výbušná situace.
Boj se přesune na moře, kde budou Evropě vrážet nůž do zad různí pašeráci ve spolupráci s politickými neziskovými, které není záhodno příliš kritizovat. Říká se, že tam, kde vládnou neziskovky, se ani ďábel neodváží.
Problém je v tom, že politické neziskovky jsou finančně závislé na přísunu migrantů. Proto je budou neustále tlačit do Evropy všemožnými kanály. Ale možná se mýlím a aktivistům z neziskovek jde o jedno velké dobro. Dokáží totiž nepřetržitě mluvit o chudácích uprchlících, ovšem aniž by se jen slovem zmínili o chudácích Evropanech, kteří se stali obětí příchozích .

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV