František Kašpárek: Ruská stopa na americkém pozadí

22.07.2018 20:40 | Zprávy

Na začátku takového pěkného přátelství mohl být balón. Tedy přesněji kopací míč, odkazující na nedávné mistrovství světa ve fotbale, který Vladimír Putin daroval Donaldu Trumpovi. Všechno pokazil senátor Lindsey Graham, který pojal podezření, že uvnitř kopacího míče se nachází odposlouchávací zařízení a přiměl Trumpa, aby mičudu předal tajným službám k prozkoumání. Nežertuji, tuto informaci čerpám ze zpráv na seznamu.cz. To na dárce asi neudělalo nejlepší dojem.

František Kašpárek: Ruská stopa na americkém pozadí
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Společná tisková konference Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Kdybych to býval věděl, tak bych tam býval nechodil, mohl po prvním oficiálním rozhovoru s Vladimirem Putinem konstatovat Donald Trump. Doma mu bylo řádně omláceno o hlavu téměř vše, co mezi oběma státníky zaznělo. Vynořila se také otázka ohledně vměšování se ruských tajných služeb do nedávných prezidentských voleb. V přátelské atmosféře Trump ujistil Putina, že nevěří ve vměšování. Když Trumpa po návratu posadili do křesla televizní stanice Fox News, prezident Spojených států oznámil, že se přeřekl a že prý chtěl říct pravý opak.

Inu, ani nejmocnější muž planety nemá své jisté, zvláště když mu kotníky okopávají mocichtiví demokraté celí říční opět řídit svět.

Čistě hypoteticky zůstává otázkou, jakým způsobem mohli ruští hackeři zmanipulovat volby v USA. Americká strana tvrdí, že zveřejněním e-mailů Hillary Clintonové. Ty tedy musely stát za to, když ovlivnily názor amerických voličů natolik, že katapultoval milou Hillary mimo dosah oválné pracovny.  Zatím nikdo nepopřel autentičnost jejich obsahu. Jako první věc se daly očekávat námitky ohledně podvrhu, ale ty se kupodivu neozvaly. Všechny americké protesty se zaměřily na fakt, že došlo k prolomení soukromí a zveřejnění. Je to zvláštní – Američani obsah těchto e-mailů zřejmě znají, když měl ovlivnit jejich rozhodování, ale pro ostatní svět jsou nedostupné. Letí však zvěsti, že obsahovaly informace takového druhu, že obyčejného smrtelníka, jakkoliv už otrlého, mrazilo v zádech stejně intenzivně jako při sledování filmu Mlčení jehňátek.

Clintonovi jsou vůbec podivnou dvojicí, kolem které se vyskytuje mnoho podezřelých úmrtí souvisejících s jejich kariérou. Dokonce i fotografie usmívající se Hillary způsobí jistý neklid v duši.

Jenomže tuto kartu nevynesli jako první hackeři před prezidentskými volbami. Již dávno před nimi, 8.října roku 1998, prosadila republikánská většina, dokonce s podporou jedenatřiceti demokratů, že prezident Clinton bude podroben parlamentnímu vyšetřování. A vůbec se nejednalo jen o jeho lhaní v aféře s madam Levinskou, ale především o čtyřicet devět záhadných úmrtí, ke kterým došlo v Clintonově okolí v uplynulých šestnácti letech. Tehdy ještě paní Hillary stála stranou, coby jen shrzená manželka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Jááá su malýýý myslivéééčééék

17:25 Pavel Foltán: Jááá su malýýý myslivéééčééék

„Jááá su malýýý myslivéééčééék sotvááá flintůůů nesůůů …“ Kdo by neznal tohle a další halekání nocí,…