Ivo Valenta: Diskriminace neočkovaných?

11.05.2021 9:01 | Komentář

V této době se populace dělí na dvě skupiny. Zastánce a odpůrce očkování.

Ivo Valenta: Diskriminace neočkovaných?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Jedni v očkování vidí spásu, druzí k němu z nejrůznějších a často velmi pochopitelných důvodů přistoupit nechtějí. Osobně proti očkování nic nemám a jsem rád, že zde tato možnost je, zvláště pro ohrožené skupiny osob (seniory, chronicky nemocné apod.) – MUSÍ VŠAK BÝT NA BÁZI DOBROVOLNOSTI. A mám obavu, že ta se někam vytrácí.

Lidé jsou k očkování nepřímo tlačeni. Je to jednoduché – očkovat se sice nemusíme, nicméně bez vakcíny nebudeme mít takové možnosti jako ti, kteří očkování podstoupí, ať už jde o cestování a v podstatě i návrat do běžného života.

Ministr zdravotnictví navíc již nyní tvrdí, že si testy (pro normální život bez očkování nezbytné) budeme zřejmě brzy muset hradit. A to už podle mne v pořádku rozhodně není. Nejen z toho důvodu, že lidé musí mít svobodnou možnost volby a všichni musí mít stejné možnosti, ale také proto, že všichni, kteří očkovaní být chtějí, tuto možnost nemají (např. mladší ročníky).

Například cestování mladých rodin s dětmi se tak prodraží. Nedostanou se k očkování a testy si budou muset zaplatit – to neřeším fakt, že jim např. po návratu ze zahraničí hrozí dlouhá karanténa. Navíc dosud nevíme, jak se bude pohlížet na neočkované děti. A opomenout nesmíme ani další kategorii osob – ty, které nemoc prodělaly před delším časem, nicméně stále mají dostatek protilátek a očkování je pro ně tedy zbytečné.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Platforma pro sociální bydlení: Potřebujeme investice do sociálního bydlení i nový zákon

10:02 Platforma pro sociální bydlení: Potřebujeme investice do sociálního bydlení i nový zákon

Neřešení bytové nouze stojí až 11 miliard korun ročně