Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V

27.2.2021 8:44 odp.

Boj proti pandemii Covid-19 a možné dodávky ruské vakcíny Sputnik V do Rakouska byly tématy dnešního telefonického rozhovoru mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Informaci dnes přinesla tisková služba ruského prezidenta.

Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

„Strany podrobně diskutovaly o otázkách boje proti koronaviru, včetně možných dodávek ruské vakcíny Sputnik V do Rakouska, jakož i možné společné výroby,“ uvedla. Putin a Kurz se dohodli na udržování úzkých kontaktů mezi příslušnými agenturami obou zemí. Dialog zahájila rakouská strana.

Anketa

Jaká opatření NEBUDETE dodržovat?

hlasovalo: 5559 lidí

Již dříve rakouský kancléř prohlásil, že pokud ruská vakcína obdrží certifikát EMA, jeho země je připravena jej vyrábět, stejně jako čínské vakcíny. Srbské úřady již s Ruskem dosáhly dohody o výrobě ruské vakcíny proti koronaviru na území země. Také Maďarsko při vakcinaci začalo používat vedle čínské vakcíny společnosti Sinopharm ruský Sputnik V.

O možnosti společné výroby ruské vakcíny hovořila s Putinem také německá kancléřka Angela Merkelová. Podle informací se prezident s kancléřkou dohodli, že je třeba v této otázce pokračovat v dialogu mezi Německem a Ruskem na úrovni ministerstev zdravotnictví a odborných agentur.

Renomované periodikum „Lancet“ potvrdilo , že ruská vakcína proti koronaviru - Sputnik V je vysoce účinná. Je také levnější než jeho západní protějšky.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Jak přistoupit k úkolům českého předsednictví?

16:31 Jiří Paroubek: Jak přistoupit k úkolům českého předsednictví?

Úkoly českého předsednictví stanovila vláda nominálně vcelku správně. I když např. poválečná obnova …