Jiří Baťa: Není Hrušínský jako Hrušínský

13.03.2020 10:21 | Zprávy
autor: PV

Zatímco národní umělec, pan Rudolf Hrušínský starší, vynikající herec a člověk svými nezapomenutelnými charakterními rolemi rozdával národu pohodu, radost, zážitky a významně obohatil naši kulturu o filmovou a divadelní uměleckou tvorbu, zatímco jeho starší syn Rudolf Hrušínský ml., jdoucí ve šlépějích svého otce, předává národu svými rolemi jak na divadle, ve filmu nebo televizní tvorbě stejné umělecké zážitky a radost jako jeho táta, mladší syn Rudolfa Hrušínského staršího Jan na rozdíl od obou starších Hrušínských národ nehorázně… se*e (sorry) a neskonale vytáčí svými chucpe názory, výroky, hláškami, projevy nevole ke všemu, co není v souladu s jeho svéráznými demokratickými představami.

Jiří Baťa: Není Hrušínský jako Hrušínský
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Osobnostmi prezidenta a premiéra počínaje, prkny jeho Divadla Na Jezerce, „Burešem“ úmyslně postižené koronavirem, konče. Jinými slovy, pan principál Hrušínský si jak se říká „nevidí do huby“, žvaní totální nesmysly zřejmě s blahým pocitem pražskokavárníka a pravdoláskaře, jak to dává režimu, resp. vládě a politikům, „sežrat“.

Panu Janu Hrušínskému jsou „demokratický“ kabát (nebo sako) zřejmě malé, spíše nevyhovující a tak spílá výrobci textilu, že mu kabát (nebo sako) z jejich materiálu nesedí, prostě, že se v tom necítí a že má jinou představu o tom, jaký by ten kabát, měl asi vypadat. Nenechá si přece vnucovat něco, co není podle jeho představ košér, nebo s čím zásadně nesouhlasí. Domnívá se, že jako správný havloidní demokrat má přece právo říct svůj názor, případně kritizovat. Jenže on místo slušné kritiky lidi, v to počítaje i prezidenta a premiéra, úmyslně, naprosto nekorektně osočuje, uráží a pomlouvá a neuznává jejich počiny. Říká se, že „drzé čelo lepší poplužního dvora“, ovšem čeho je moc, toho je příliš! Stejně tak však platí, že „Příliš slavné jméno je těžké břímě pro každého“! Někdo toho umí využít, (jako J.H.), jinému může být jméno i na obtíž! Vím, o čem mluvím!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

9:16 Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

Otevřený dopis předsedovi vlády.