Miroslav Barčuk: Pro případy epidemie máme kvalitní zákon o veřejném zdraví a epidemický plán

12.02.2022 16:56 | Komentář
autor: PV

Otevřený dopis poslancům k pandemickému zákonu

Miroslav Barčuk: Pro případy epidemie máme kvalitní zákon o veřejném zdraví a epidemický plán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vláda premiéra Petra Fialy dostala důvěru většiny sněmovny. Pro návrh bylo 106, proti návrhu 87 poslanců

Paní poslankyně, pane poslanče,

do Poslanecké sněmovny se vrací kontroverzní pandemický zákon, který Senát ČR odmítl schválit. Dokonce ústavně právní výbor Senátu ČR jej nedoporučil schválit. Což dost napovídá o neústavnosti tohoto zákona.

Dle mnoha senátorů, právníků, ale i samotného předkladatele zákona ministra zdravotnictví Válka se jedná o zákon, který není dokonalý, má svoje chyby, a i přesto se tento zákon snaží prosadit, a uvést v platnost, a to dokonce ve stavu legislativní nouze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanovisko České společnosti pro energetiku k akceleračním zónám v ČR

17:28 Stanovisko České společnosti pro energetiku k akceleračním zónám v ČR

Přijato na odborném zasedání s oponenturou v Praze dne 25. března 2026.