Když inženýři nemohli do Anglie, Francie a Ameriky na zkušenou, tak v takovém regionu mohli za nějaký čas tak akorát pást krávy. (Kolben si přivezl znalosti z Ameriky. Rozjel prosperující průmysl. Teprve nevolníci za bolševiků přivedli celý tento průmysl cu grunt. Co ještě zbylo, tak „to“ soudruzi řiditelé, pak majitelé, takzvaně „zprivatizovali“.
I moji předci migrovali. Můj děda, narozen v Čimelicích, pracoval léta jako cukrář v Krosně v Polsku. Druhý děda pendloval mezi Prahou a Vídní. Jako kovář. Cestou též měli přestávky. Ale vždy se v tom kterém místě na cestě živili prací. Pak teprve pokračovali. O kousek dál. Čteme-li Londona, tak kdo chtěl do Ameriky, tak si vyhrnul rukávy, a celou cestu parníkem topil pod kotlem.
Neštěstím je, že tyto masové téměř bezplatné poznávací zájezdy: neplatí ubytování, noviny tvrdí: výběr ze tří jídel, zdravotní péče a léčba i nejdivnějších nemocí grátis (jenom zdravotní prohlídky bez léčení prý 6000 Kč), internet a sportovní vyžití. Který český důchodce má rok ubytování a výběr ze tří jídel zdarma? Odejít prý musí až více jak po pěti stech dnech? Teď v novinách problesklo, že exulanti dostávají v Německu neuvěřitelné kapesné 800 euro na měsíc. To je víc než dva slušný důchody pro Čechy. Kolik dostávají kapesné u nás je asi tajné.
To všechno odstartoval podle mě dostupných informací Čech. Ten právník, co emigroval do Kanady. Jako právník musel být velmi ubohé kvalifikace, když se nemohl živit nějakou slušnou prací. Navíc, místo aby byl Kanadě vděčnej, že ho tam vzali, tak se odvděčil tím nejhnusnějším způsobem. Zneužil kanadskou sociální pohostinnost a natahal tam pod záminkou emigrace masu cikánů. Za to, že se o ně bude starat, se finančně zahojil. To ovšem mělo za následek, že to pokálel všem slušným Čechům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV