Stanislav Zapletal: Blebty klebty paní Stuchlíkové a pana Dolejšího

24.06.2020 21:09 | Zprávy
autor: PV

Na dnešním Seznamu (a kde jinde) se objevil článek Výše uvedených proslulých novinářů: Schillerová obula Kalouskovy boty. ANO musí předělat slavný graf. Komentáře netřeba. Nebylo by ani o čem.

Stanislav Zapletal: Blebty klebty paní Stuchlíkové a pana Dolejšího
Foto: pixabay.com
Popisek: Média - ilustrační foto

Porovnávat Schillerovou s exlidovcem Kalouskem je pro paní Schillerovou především urážka. Ostatně hlavním cílem novinářských pachatelů bylo jistě hlavně udržet Kalouska ve veřejném mínění. Problém je v tom, že se skutečné národohospodářské pohledy začaly ve vládnutí objevovat až tehdy, když vstoupil do vlády jistého Ťululum, skoro celoživotně kojeného zkyslým mlékem sněmovny, Babiš. Ten o sobě nic prohlašovat nemusel, že umí podnikat ve velkém, bylo už při jeho nástupu do vlády jasné. Což tedy není možné říci ani o jednom z našich svobodně a demokraticky zvolených aktivních politiků.

Poslední údaje o výsledcích vládnutí Babišova týmu, co jsem zachytil, byly tyto: podstatný úbytek trestných činů a to, že prý jsme osmý nejmírumilovnější stát na světě. O státním dluhu mluvit netřeba. Jsme prý v první pětce evropských států, když ovšem se od těch čtyř podstatně lišíme: dividendy jejich podniků u nás, ročně všehovšudy asi 500 miliard (třetina našeho rozpočtu), jdou od nás k nim, nikoli naopak. To se to potom hospodaří! Je to zrovna tolik, co představuje právě v prvním čtení odsouhlasený plánovaný státní schodek. Představte si: uvedené podniky by neodeslaly roční dividendy (kolik to asi dělá třeba za deset let?) do svých států, ale nabídly by je velkoryse Babišovi a naše opozice by nemusela brojit proti plánovanému státnímu dluhu. Vždyť kdo vyrobil ty dividendy? Asi naši lidé, o které se stará po všech stránkách náš stát, včetně jejich rodin. I v době koronavirové krize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…