Vladimír Pelc: Nestojí ani za chvilku pozornosti

18.11.2019 13:29

V sobotu 16. 11. 2019 se uskutečnila na Letenské pláni v Praze demonstrace politického hnutí tzv. milion chvilek pro demokracii. Organizátoři: 300 000 přítomných, policie ČR: 200 000 přítomných. O počet celkem nejde, organizátoři ho budou vždy výrazně nadsazovat. Důležité je vyznění: Do ztracena.

Vladimír Pelc: Nestojí ani za chvilku pozornosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na pražské Letné
reklama

Hloupá ultimáta − premiér Andrej Babiš musí udělat to, co si my přejeme, nebo musí odstoupit z funkce, a pokud neodstoupí, budeme demonstrovat dál − , nestojí za pozornost. Politické hnutí premiéra ANO 2011 mělo nejvíce hlasů ve volbách a sestavilo vládu. Bylo to legální a legitimní. Chvilkaři ať se třeba udemonstrují − do ztracena. Do ztracena by jejich aktivita nevyzněla tehdy, kdyby se zachovali politicky, totiž vyzvali k předčasným volbám do parlamentu. Jenomže těch se oni bojí. Neuspěli by. A každý ultimativní útok ve směru antiBabiš (antiZeman, antiBenešová) – do konce roku uděláte, co vám nařizujeme, nebo budeme demonstrovat dál − volební preference politickému hnutí ANO 2011 zvyšuje.

Proč nechcete mimořádné předčasné volby? Protože se jich bojíte. S převahou by je Babiš se svým ANO 2011 vyhrál.

Jděte k volbám a tam ho porazte! Ale co uděláte, když bude mít v příštích řádných volbách opět nejvíce hlasů. Sepíšete zvací dopis a pozvete na potlačení kontrarevoluce Severoatlantický park (NATO)?

Politické hnutí označené jako milion chvilek pro demokracii je protisystémové hnutí zaměřené protidemokraticky – neuznává demokratické volby, jejich výsledky. Je hnutím politicky destrukčním.

Vladimír Pelc

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanislav Zapletal: Pane ministře zdravotnictví, nenechte se urážet

14:47 Stanislav Zapletal: Pane ministře zdravotnictví, nenechte se urážet

Vzkaz ministru Vojtěchovi po odvysílání Otázkek Václava Moravce.