Vladimír Ustyanovič: Alexandr Vondra demokrat

12.08.2022 11:55 | Komentář

Kdo je to Alexandr Vondra? Za hrozného socialismu a za Husákova režimu vystudoval univerzitu Karlovu a promoval v roce 1984. Proslavil se za nedílné ideologické podpory prezidenta Havla likvidací českého zbrojního průmyslu a devastací Československé a poté České armády.

Vladimír Ustyanovič: Alexandr Vondra demokrat
Foto: Reprofoto: XTV
Popisek: Alexandr Vondra (ODS)

Vondrou, který sedí doslova i do písmene v europarazitním Evropském parlamentu, bych se nikdy nebyl zabýval, nebýt jeho vystoupení v pořadu TV Prima. Emotivně vykřikoval, ať si bývalý expremiér Andrej Babiš „táhne“ na Slovensko, že ho tady nikdo nepotřebuje a chrlil dokola, že Babiš rozděluje společnost a nazývá své odpůrce fašisty. Vytrhování z kontextu této vládní garnitury se stalo novodobým náboženstvím a používají ho jako bič na své názorové odpůrce. Jak řekl Winston Churchill: ,,Lež oběhne půlku světa než si pravda stačí natáhnout kalhoty."

Tak se trochu podívejme na zoubek pana Vondry a jeho strany, to proto abych oddělil zásadovou politiku profesora Václava Klause. Za premiérování Mirka Topolánka skončila jeho pravá ruka Marek Dalík v base ve známé úplatkářské aféře. Další kauza šla přímo za Vondrou. To byla kauza Promopro, kde jako ministr pro Evropské záležitosti byl zodpovědný za hladké a efektivní předsednictví České republiky. A teď si stručně zopakujme, jak Vondra nastavil a kontroloval finanční toky v jím svěřeném resortu.

Firma Promopro získala zakázku bez výběrového řízení od Úřadu vlády. Firmy a jejich představitelé, kteří zajišťovaly celé české předsednictví, dopadly následovně – Maxa a Veselý devět let, Příkopa a Komárek šest let. Daňový poplatník se může pouze ptát, kdepak skončily nedohledatelné peníze a u koho v kapsách. Ten, kdo tuto akci garantoval resortně, byl Alexandr Vondra a premiér Topolánek. Jak dobře víme, absence důkazů neznamená, že trestný čin se nestal. Mnozí pamětníci si určitě pamatují, že výše uvedené předsednictví skončilo krachem a premiér skončil na smetišti politických dějin. Topolánkovy politické komentáře v médiích mají charakter humoresky s pachutí korupčních skandálů.

Je pravdou, že lidé, buď z přesvědčení, nebo za peníze jezdí na meetingy konkurenční strany a používají na těchto setkáních různé rušivé prostředky jako jsou píšťalky, čímž porušují přestupkový zákon č. 114. Podobná forma této netolerantnosti se plíživě stala pozdější normou v nacistickém Německu pod známým heslem: „Kdo nejde s námi jde proti nám."

A pokud občané neztratili paměť, tak si určitě pamatují na výrok expremiéra Topolánka o noci dlouhých nožů.  Rád bych panu Vondrovi připomněl, ač nejsem přívrženec expremiéra Babiše a jeho hnutí, tak jeho strana byla zvolena v řádných parlamentních volbách a nebýt předsedy ústavního soudu Pavla Rychetského, tak by výsledná volební mapa vypadala úplně jinak.

Bizarní slepenec, který nyní vládne, by si nemohl vymyslet žádný autor hororových žánrů.

Ministra pro vnitro Víta Rakušana dobíhá zločinecká minulost jeho spolupracovníků a poslední bombou je, že v čele civilní rozvědky sedí Petr Mlejnek, který byl blízkým obchodním partnerem vazebně stíhaného Michala Redla. Zajímavé na této věci je, že Mlejnek údajně řešil s Redlem obchodní záležitosti, přičemž Redl byl zbaven svéprávnosti. Takže ve skutečnosti Redl nemohl sjednat jakýkoliv obchod a nemohl ani podepsat účet v jakékoli zlínské hospodě, odkud tato parta, tím myslím Polčáka, Gazdíka a Rakušana, původně pocházela.

Další tikající bomba naší vlády je nekompetentní ministryně Černochová, která je schopná svými fantasmagorickými investicemi a předraženými nákupy zlikvidovat obranný vojenský rozpočet a bude velké štěstí, když tato vláda nezlikviduje rozpočet České republiky jako celek. Znova opakuji, že prioritou vlády by měl být apel na zastavení války na Ukrajině, dále zastavit dodávky zbraní na Ukrajinu a začít se starat o České občany.

Pane Rakušane, děkujeme, odejděte. Vládo, pomáhej nám bůh, jak říkají pstruzi, když je hází na pánvičku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Neradostné střípky

18:02 Filip Šebesta: Neradostné střípky

Středeční glosa Filipa Šebesty