Přes 11 miliard eur, tolik musí Řekové ušetřit v roce 2013, aby se jim dostaly další desítky milionů eur na zahraniční pomoci a odepsaných dluzích. O přesných číslech nemá význam spekulovat, jedno jednání střídá druhé a existuje hned několik kritických faktorů, které mohou vše znovu dramatický zvrátit. Prvním je neustálá hrozba masivních nepokojů, jež drží celou zemi v napětí, druhým dnes již téměř neodvratný pád dalších evropských států: zejména Španělska.
Pokrytectví evropských politiků a úředníků v této situaci nezná mezí, ti samí muži nás den před novou vlnou krize ujišťují, že žádná nepřijde, a den na to nám oznamují, že se jedná o logické vyústění situace. České republice v takové situaci nezbývá než spoléhat se především na své vlastní síly, protože je zcela zřejmé, že o nás evropská elita jeví zájem především tehdy, kdy se upisujeme, že také podpoříme jejich krachující systém. V případě, že se do podobných potíží dostane naše země a naopak my požádáme evropské špičky o finanční pomoc, bude nám zřejmě pouze chladně objasněno, že všechny peníze jsou vyhrazeny pro krachující členy užšího klubu – eurozóny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vít Bárta