Řápková: Ochranu sociálně slabých nájemníků vyřeší návrhy ODS

30.05.2013 20:21

Při řešení problémů spojených se sociálním bydlením skončil čas pro diskuzi a je potřeba jednat. ODS navrhuje systémová řešení pro problematické lokality, proto je ve sněmovně například i můj návrh na to, aby obce mohly regulovat provoz sběren druhotných surovin a další.

Řápková: Ochranu sociálně slabých nájemníků vyřeší návrhy ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivana Řápková

Připomínám, že jsem návrhy ODS, které ochrání chudé nájemníky a zabrání zneužívání dávek majiteli ubytoven, předložila Poslanecké sněmovně už před dvěma týdny. Návrh jsem připravovala společně s našimi starosty a ostatně i s dalšími starosty z nejvíce zasažených oblastí. Vítám, že debata nad mým návrhem bude jistě pokračovat ve sněmovně i v Senátu.
 
Konkrétně v oblasti sociálního bydlení chceme zastavit vysávání sociálního systému majiteli ubytoven, protože dnešní systém umožňuje to, aby majitel inkasoval přímo od státu doplatek na bydlení od každého člověka v jednom bytě nebo v jedné místnosti v ubytovně. Kvůli tomu pak majitel může mít příjem v řádu desítek tisíc i z bytu, u kterého by na normálním trhu musel nájemníkům spíš platit za to, aby v něm vůbec bydleli. Proto můj návrh počítá s tím, že se bude doplácet na místnost nebo byt, ne na nájemníka, a to jen do výše ceny nájmu v místě obvyklého. Ukončíme tak sestěhovávání chudých do zchátralých objektů a umělé vytváření sociálně vyloučených lokalit tam, kde by být vůbec nemusely.
 
Ivana Řápková,
místopředsedkyně výboru pro bezpečnost PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ivana Řápková - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský (Piráti): Pokud má premiér všech pět pohromadě... Má?

11:38 Lipavský (Piráti): Pokud má premiér všech pět pohromadě... Má?

Komentář na facebookovém profilu k šéfovi BIS Michalu Koudelkovi.