Jiří Kajínek: Zažil jsem totalitu, ale dnes je to ještě horší. Lidé mají strach

02.09.2025 4:46 | Reportáž
autor: Jane Frank

„Jako kluk jsem zažil totalitu, ale dnes je to snad ještě horší. Lidé se bojí říct veřejně názor. Mluví se o svobodě slova, ale tady žádná není. Můžeme si dovolit říct jen to, co se od nás očekává, ale když je to něco proti hlavnímu proudu, hrozí nám vězení. A vězení je hnus,“ říká český nejslavnější omilostněný bývalý vězeň Jiří Kajínek pro ParlamentníListy.cz. Kajínek se stal vyhledávaným youtuberem a ve svém novém pořadu hodnotí jídlo v restauracích a porovnává je s vězeňským jídlem.

Jiří Kajínek: Zažil jsem totalitu, ale dnes je to ještě horší. Lidé mají strach
Foto: Jane Frank
Popisek: Jiří Kajínek

Jít po ulici s Jiřím Kajínkem a hledat u toho místo na krátký rozhovor, který vám přeroste v rozhovor dvojnásobné šíře, je zábavná pouť, kdy po vás pokukují lidé, na nichž je vidět, že by k němu nejraději přistoupili a požádali o fotografii či autogram, ale přemýšlejí, jestli to je vhodné.

Asi v polovině rozhovoru nás míjí pán, který výrazně zpomaluje a na Jiřího Kajínka zaostřuje, pak ale pokračuje v chůzi a my v rozhovoru. Po chvilce se vrací a váhavě, slušně nám vstupuje do rozhovoru „Promiňte, vy jste Jiří Kajínek, že jo?“ ptá se. „Jsem,“ říká pobaveně oslovený. „Děláme tady zrovna rozhovor…“ Pán popojde. „A mohl bych se s vámi jen na okamžik vyfotit? Jak jsem teď šel kolem vás, tak si říkám – tohle je Kajínek, nebo se mi to zdá a mám pořád tu opici? A pak si říkám, no jo, to je Kajínek…“ Smějeme se a rozhovor přerušuje krátká série fotografování a pak v něm pokračujeme.

Jak se z vás stal influencer? Jak a kdy vás napadlo začít dělat vlog, tedy založit si účet na youtubu a sdílet tu své zkušenosti z vězení?

Když jsem přišel z vězení, tak jsem byl dopředu rozhodnutý, že si nebudu zakládat žádné účty na sociálních sítích. Že mě to nezajímá. Jenomže potom za mnou přišel jeden známý a říkal – hele, my teď děláme instagram pro Karla Gotta. A když už bude mít Karel Gott instagram, tak bys měl mít taky. Já jsem to bral jako hrozný fór. Takže takhle já jsem se dostal k instagramu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Má pravdu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlfaCentauri , 02.09.2025 7:33:26
ten Kajínek. Dnes je to tragédie.

|  17 |  1

Další články z rubriky

„Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

21:01 „Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

„Vladimir Putin přeci mluvil o denacifikaci Ukrajiny a ta je možná jen po totálním ovládnutí celé Uk…