Co říkáte výsledku prvního kola prezidentských voleb?
Nejprve chci poděkovat voličům Jaroslava Bašty i samotnému Jaroslavu Baštovi za jeho skvělou prezentaci v nerovných mediálních podmínkách předvolebního klání. Přiznám, že jsem očekával lepší výsledek. Na rozdíl od stran Fialovy vládní pětikoalice se nám podařilo postavit vlastního kandidáta a osobnost za podpory dalších vlasteneckých stran a hnutí a vlasteneckých osobností. To je pro nás do budoucna určitě posila. Snažíme se vlasteneckou scénu postupně sjednotit. Co se týče 2. kola, je zřejmé, že v souladu s dlouhodobými politickými postoji SPD rozhodně nepodpoříme kandidáta spojeného s Fialovou vládní pětikoalicí.
Strany pětikoalice raději žádného svého vlastního kandidáta nenominovaly, protože věděly, že by neuspěly. Jaroslav Bašta získal stovky tisíc hlasů, ačkoli média dávala prostor třem svým favoritům. Viděli jsme bezprecedentní mediální manipulaci, kdy byl účelově vytvářen dojem, že šanci na zvolení mají pouze tři osoby, které pak dostávaly násobně více prostoru v médiích oproti ostatním kandidátům. Pro nás ale nic nekončí. Pro nás boj za svobodu, prosperitu a suverenitu této země dále pokračuje.Co považujete za nejzásadnější moment těchto voleb?
Byla to mediální manipulace mainstreamových médií, které se předem shodly na třech probruselských „favoritech“, a následně vytvořily před veřejností dojem, že pouze tito tři kandidáti mají šanci uspět a došlo k polarizaci na dva tábory. Tito tři kandidáti pak dostávali násobně více mediálního prostoru. Takže lidé volili spíše dle toho, jakou měli představu toho, kdo má šanci postoupit do druhého kola. Proto poměrně s velkým náskokem skončili velmi vyrovnaně Petr Pavel a Andrej Babiš.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Komunisti
Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...
Další články z rubriky
12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek
Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …
- 9:31 Vidlák předpověděl budoucnost stávkujících celebrit nejen z ČT
- 18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra
- 9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie
- 19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná
- 8:40 „Zastavme ich, bratia.“ Volání ze Slovenska kvůli větrným elektrárnám


