Právnička Kovářová a její Koronaporadna: Píší zoufalí senioři. Izolace není život. Stát jim nařizuje „ochranu“, o kterou vůbec nestojí

13.11.2020 9:11 | Zprávy

ROZHOVOR „Senioři nám píšou plni smutku a zklamání z toho, že jsou na konci svých dnů úplně sami, zavření mezi čtyřmi stěnami, den jim velmi pomalu ubíhá a stát jim nařizuje ochranu, o kterou oni sami nestojí,“ říká bývalá ministryně spravedlnosti, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, která s druhou vlnou pandemie znovu obnovila Koroporadnu. Desítky odborníků v ní pomáhají lidem s problémy a zvládat stres. Někteří starší lidé se samotou už nechtějí probudit do dalšího dne. Matky se hroutí a trápí nad on-line výukou dětí a studenti mají problémy s učením. Přes to všechno podle Kovářové stále platí, že si v nejtěžších chvílích lidé dokážou nabídnout pomocnou ruku.

Právnička Kovářová a její Koronaporadna: Píší zoufalí senioři. Izolace není život. Stát jim nařizuje „ochranu“, o kterou vůbec nestojí
Foto: Archiv VR
Popisek: JUDr. Daniela Kovářová

S druhou vlnou pandemie jste znovu s kolegy právníky a dalšími odborníky otevřeli takzvanou Koroporadnu, která pomáhá lidem se vším možným, co je během koronavirové krize potká. Jak se liší počet telefonátů a e-mailů oproti jaru, kdy jste vyřídili přes 6 000 telefonátů?

Druhá vlna pandemie i dotazů je jiná, klidnější. Na jaře byla spousta lidí v šoku a potřebovala velmi rychle poradit. Ve druhé vlně jsou již tazatelé poučenější, dotazů chodí méně, jsou složitější a více než na právní problematiku se zaměřují na duševní stav.

Péče o děti, ošetřovné, úrazy… to byly nejčastější dotazy, se kterými se na vás volající obraceli. Mění se i tato témata, se kterými lidé potřebují v této době pomoci? Jak?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Zuzana Koulová

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na návštěvě u Petra Kramného. Pohovořil i o Blažkovi

4:44 Na návštěvě u Petra Kramného. Pohovořil i o Blažkovi

Petr Kramný, odsouzený na 28 let za vraždu své manželky a dcery, ParlamentnímListům.cz poskytl rozho…