Vakcíny. Pokusy na lidech? Vražda lékaře-kritika. Na ty největší „ryby“ míří žaloba. Smetou ji v Haagu? Benjamin Kuras má informace

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

02.01.2022 9:35 | Rozhovor

OBZOR BENJAMINA KURASE Santa Claus jako homosexuál nebo černoch? Spisovatel Benjamin Kuras upozorňuje na průzkum veřejného mínění v Británii, ze kterého vyšly pro mnohého konzervativního Čecha možná až neuvěřitelné výsledky. Zároveň se věnuje žalobě, kterou podala skupina světových osobností u mezinárodního trestního soudu v Haagu v souvislosti s vakcínami. A to kvůli podezření ze spáchání zločinu proti lidskosti podle Norimberského kodexu. O co jde konkrétně a na jaká známá jména žaloba míří? Dozvíte se.

Vakcíny. Pokusy na lidech? Vražda lékaře-kritika. Na ty největší „ryby“ míří žaloba. Smetou ji v Haagu? Benjamin Kuras má informace
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Spisovatel Benjamin Kuras

V uplynulých svátečních týdnech se nic světoborného na mezinárodní scéně nedělo. Jen pár nových událostí okolo covidu, čistka nepokrokových vojáků v americké armádě, prudký pokles Bidenovy popularity a návrat komunismu v Chile. My si nejprve všimneme události charakteru ryze svátečního (někde už se těm svátkům nesmí říkat „Vánoce“, podle direktivy Evropské komise). A zaostříme na osobnost Santa Clause, která se od původního svatého Nikolase alias Mikuláše mění s dobou. V anglosaském světě byl už dávno odsvěcen a sekularizován, letos poznáváme i jeho jiné osobní stránky. Kde začít?

V Norsku. Tam v televizní reklamě na norskou poštu Santa láskyplně a něžně líbá osamělého muže, jemuž dává sebe jako vánoční dárek. Odpovídá tak na jeho dopis „Milý Santo, k vánocům chci jen tebe“. Reklamní spot je pojmenován „Když Harry potkal Santu“, podle populárního romantického filmu s Hanksem a Ryanovou. Reklama končí titulkem „V roce 2022 Norsko slaví 50. výročí možnosti milovat, koho chcete“. Připomíná tak, že před 50 lety Norsko dekriminalizovalo homosexualitu.

Reklamní spot rozvířil po světě debatu o možných variantách Santovy modernizace, „wokeizace“ a „LGBTQizace“. Sondáž veřejného mínění agentury YouGov v Británii kladla otázku, zda by si svět neměl z Norů vzít příklad a Santu přizpůsobit duchu doby. Výsledky vypadají takto: Za homosexuála by ho přijalo 50 % Britů celkově, 60 % ve věkové kategorii 18-24. U osob kategorie LGB se souhlas vyšplhal až na 76 procent. Ženu by z něho chtělo mít 45 % mladých (18-24), ale jen 27 % celkově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Martin Huml

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A vy jste viděl spadlý kabel?“ O čem se mlčí kolem blackoutu

10:21 „A vy jste viděl spadlý kabel?“ O čem se mlčí kolem blackoutu

Jaké byly příčiny pátečního blackoutu v Česku? Pavel Janeček, bývalý předseda představenstva Pražské…