Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec Hrnčíř

26.02.2021 19:34 | Zprávy

ROZHOVOR Čeští podnikatelé krachují, nadnárodní korporace se smějí. Poslanec SPD Jan Hrnčíř tvrdě hodnotí vládní přístup k pandemii, ve kterém sledujeme kšefty s firmami odkudsi z daňového ráje, podporu zahraničních dodavatelů armády a ohledy na nadnárodní korporace, zatímco drobní čeští podnikatelé jsou likvidováni.

Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec Hrnčíř
Foto: Archiv J. Hrnčíř
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř

Začneme aktuální záležitostí – sporem premiéra Babiše a vicepremiéra Hamáčka o zakázku na covidové testy do škol. Spor spočívá v tom, že obě strany ukazují, že ta druhá podporuje špinavou firmu. Hamáček hájí vítěze tendru, společnost s velmi podivnou historií, zatímco ukazuje na firmu, která se prý dovolávala konexí na premiéra Babiše a má za ní stát trestně stíhaný zdravotnický podnikatel Horáček. Zeptám se s nedávno zesnulým klasikem žurnalistiky Otou Černým – co na to občan?

Je to jen další důkaz nefunkčnosti a nedůvěryhodnosti této vládní koalice. Pravda je, že Ministerstvo vnitra opět využilo nouzového stavu a místo výběrového řízení, napřímo vybralo dodavatele testů do škol, společnost, která nemá dohledatelného vlastníka a jejíž stopy končí v daňovém ráji na Marshallových ostrovech. Tak je to tady se vším…

Vystoupil jste velmi dramaticky v Poslanecké sněmovně v rozpravě o změně státního rozpočtu. Co vám na vládním návrhu vadilo nejvíce?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…