„Zřízením samostatných webových stránek, které jsou v oblasti archivnictví v dnešní době už běžným standardem, chceme vyjít vstříc našim klientům,“ říká Adam Skála, vedoucí Archivu města Plzně.
Kromě základních údajů o archivu, jako je jeho historie nebo přehled archivářů, kteří jej vedli, najdou zájemci na nových stránkách informace o aktivitách připravovaných archivem nebo nabídku vydaných publikací a sborníků. V databázi Badatelna jsou uvedeny základní informace o deponovaných archivních fondech. „Postupně budou k fondům přibývat archivní pomůcky v elektronické podobě,“ dodává Jitka Janečková z archivu.
Z digitálního archivu jsou nyní k dispozici přihlášky k pobytu, které doplňují evidenci domovské příslušnosti. „Zájemci o informace o vlastních předcích mohou najít zajímavé a podrobné údaje z období od roku 1898 do roku 1921. V seznamech jsou evidovány také osoby, které v Plzni neměly domovské právo a pobývaly zde jen krátkodobě,“ sděluje Adam Skála. Zatím jsou k dispozici jména od A do spojení Cim. Postupně přibydou další.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu