Aš: Do pytlového systému se lze přihlásit na podatelně úřadu v Kamenné ulici

05.03.2019 21:49

O detailech a změnách tzv. pytlového systému třídění odpadů, platných od počátku tohoto roku, jsme podrobně informovali v článku nazvaném Informace k pytlovému systému třídění odpadů, uveřejněném na webu města dne 17. ledna 2019.

Aš: Do pytlového systému se lze přihlásit na podatelně úřadu v Kamenné ulici
Foto: wikipedia
Popisek:

Jednou z avizovaných novinek byla změna kontaktního místa. Vzhledem k tomu, že někteří zájemci o tento typ třídění stále docházejí na bývalé kontaktní místo na radnici, znovu opakuji, že do systému se lze nyní přihlásit v podatelně úřadu v Kamenné ulici, a nikoliv tedy na odboru finančním v budově radnice, jako tomu bylo do konce minulého roku.

Princip pytlového systému spočívá v adresnosti třídění dvou komodit - plastu a papíru - za pomoci QR kódu, kterým jsou odevzdané pytle se shromážděným odpadem opatřovány. Kód identifikuje osobu, která odpad odevzdala. V závislosti na množství takto vytříděného odpadu je účastníkům odečtena částka z ročního poplatku, který platí za svoz odpadu. V Aši je dle obecně závazné vyhlášky stanovena výše tohoto poplatku na 600 korun za osobu a rok. Po dosažení této částky má tento poplatník možnost převést část úlevy přesahující sazbu poplatku na dalšího poplatníka.

V pytlovém systému je dosud přihlášeno 968 občanů, aktivně třídí cca 370. V uplynulém roce bylo touto metodou vytříděno 27,3 tun odpadu z plastu. Papíru bylo odevzdáno 52 tun.

Po stoprocentním navýšení částky za 1 kilogram vytříděného odpadu v loňském roce z 2,50 Kč na 5 Kč za jeden kilogram vytříděného plastu a z 0,80 Kč na 1,60 Kč za jeden kilogram vytříděného papíru, výrazně přibylo účastníků, kteří dosáhli mety 600 korun. Zatímco v roce 2017 to bylo 14 účastníků, loňská bilance čítá už 74 účastníků.

Podrobnosti pytlového systému jsou uvedeny ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turnov: Ovce na dvoře i prevence šikany

22:28 Turnov: Ovce na dvoře i prevence šikany

Experti na školství vyrazili za inspirací do holandských škol. Třicet osm zástupců škol z celého Čes…